US trhy dne 6.12.17 – celkové oslabení trhu

Na amerických trzích se tentokrát žádné rekordní žně nekonaly, neboť všechny hlavní indexy skončily po dobrém úvodním zahájení nakonec v minusech vzhledem k celkovému oslabení trhů. Zřejmě došlo k částečnému vybírání zisků, dále valuace titulů je v některých případech evidentně přehnaná a to vede investory k určitému přeskupení či rotaci pozic v rámci sektorového členění.

Takže US trhy oslabily a to především v sektorech utilit, telekomů a průmyslových subjektech.

Hlavní US akciové indexy se tak ocitly na těchto stavech:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average se zastavil na hodnotě 24180 bodů, tj. -0,45%, když index ztratil předchozí pozitivní stavy. Ze 30 komponentů indexu jich 21 skončilo v minusu a nejvíce byl zasažen Walt Disney se ztrátou -2,7%.

Technologický index Nasdaq Composite, který byl nejdříve v plusu 0,6%, se posléze dostal níže a skončil na 6762 bodech, tj. -0,2%.

Širší benchmarkový index SP 500 zavíral na úrovni 2629 bodů s tím, že šlo o třetí ztrátovou seanci v řadě. Oslabení vedly utility (-1,8%) a telekomy (-1,2%).

Společnost Mastercard (MA) posílila o 1,2% v návaznosti na vyhlášení buybacku za 4 mld. USD a současně navýšení dividendy.

Pokud se podíváme na středeční data podle ekonomického kalendáře, budeme mít k dispozici údaje o nových hypotékách dle MBA, dále počet nových pracovních míst v soukromém sektoru dle ADP (očekávání 186 tis.), produktivita s předpokladem +3,2% a náklady na jednotku práce s očekáváním +0,3%. Také se dozvíme stav zásob ropy dle EIA.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na kurz 57,49 USD za barel a ropa typu Brent stojí 62,80 USD za barel. Zlato na COMEX se obchoduje za cenu 1271 USD za trojskou unci (+0,5%).

Na forexu se měnový pár EUR/USD nachází na hranici 1,1819 a stav poměru mezi USD/JPY je na čísle 112,19.

Indikace US futures na indexy vypadá takto: DJIA -63 bodů a SP 500 -4,25 bodů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *