US trhy dne 7.12.17 – přišlo smíšené obchodování

Na amerických trzích se ve středu obchodovalo znovu spíše ve smíšeném duchu, když oslabení v energetickém sektoru vyvolalo mírné prodeje, ovšem zase došlo k zotavení v technologickém sektoru.

Především je třeba se zmínit o indexu SP 500, který již počtvrté uzavřel v negativním teritoriu, což je nejdelší série od března t.r.

Hlavní US akciové indexy se tak zastavily na těchto hodnotách:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average se zastavil na úrovni 24140 bodů, tj. -0,2%. Technologicky založený index Nasdaq Composite je na hodnotě 6776 bodů, což znamenalo zisk 0,2%. Širší index SP 500 skončil víceméně neutrálně, konkrétně na čísle 2629 bodů (-0,01%).

Akcie energetického sektoru patřily k nejvíce ztrátovým titulům, když sektor spadl o -1,3% v návaznosti na pokles cen ropy o -2,9%. Na druhé straně se technologické akcie dokázaly vzpamatovat s nárůstem o 0,8%.

Podle vládní instituce, která dohlíží na peněžní trhy (US SEC), jsou rizika pro větší propad v akciích a dluhopisech větší a rostoucí…

Zajímavá akvizice proběhla ve zdravotnickém sektoru, kde velký subjekt UnitedHealth (UNH) oznámil nákup firmy DaVita (DVA) za částku 4,9 mld. USD v cashi.

Čtvrteční průběh obchodování na Wall Street se bude také odvíjet společně s makrodaty, která obsahují Challenger Job-Cut report, dále úvodní požadavky v nezaměstnanosti Jobless Claims s očekáváním 240 tis., následuje Bloomberg Consumer Comfort Index, zásoby plynu.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX obchoduje za kurz 56,15 USD za barel a ropa typu Brent stojí 61,53 USD za barel. Zlato na COMEX stojí 1259 USD za trojskou unci (-0,5%) a stříbro je na ceně 15,905 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1789 a vztah USD/JPY je na hranici 112,68.

Indikace US futures na hlavní indexy jsou u DJIA na +11 bodech a u SP 500 je to +3,50 bodů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *