US trhy dne 30.10.18 – turbulentní obchodování pokračuje

Úvodní pondělní seance týdne naznačila či potvrdila neurovnanou situaci na akciových trzích, kde převládá značná volatilita a směr trhů je poměrně špatně predikovatelný a obchodování tak činí nesnadné.

Právě volatilní seance proběhla v pondělí, kdy hlavní index Dow Jones Industrial Average se pohyboval ve swingovém rytmu ve velmi širokém rozsahu cca 900 bodů, kdy nejníže byl na   -566 bodech a nejvýše na +352 bodech. Nakonec uzavíral ve ztrátě -1%.

To samé lze říci o dalších indexech, neboť hlavním problémem na trzích je situace v obchodních vztazích mezi USA a Čínou a značně frekventovaný pojem cenové války.

Hlavní US akciové indexy se tak zastavily na těchto číslech:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average zavíral na hranici 24442 bodů, tj. oslabení o   -0,99%.

Technologicky zaměřený index Nasdaq Composite končil seanci na úrovni 7050 bodů, což znamenalo korekci o -1,63%.

Stejně tak se nedařilo širšímu indexu SP 500, který poklesl na hladinu 2641 bodů a tak oslabil o -0,66%.

Podle Bloombergu je administrativa prezidenta Trumpa připravena oznámit další tarify na zbývající čínské importy, pokud v příštím měsíci rozhovory mezi Trumpem a Xi Jinpingem nepřinesou nějaké výsledky. Taková opatření by dále zhoršila obchodní vztahy mezi USA a Čínou a mohla by poškodit i globální ekonomiku.

Oslabení akciového trhu v říjnu má za příčinu množství faktorů včetně obav z toho, že korporátní růst zisků již dosáhl vrcholu a také působí měnová politika centrální banky FED.

Hospodářské výsledky pokračují, když reportovalo již 240 firem z indexu SP 500 s tím, že 81% z nich překonalo očekávání. Nicméně některé oznámily slabší výhled ukazatelů.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na kurz 66,89 USD za barel a ropa Brent je na ceně 77,08 USD za barel. Zlato na COMEX je na kurzu 1225 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1377 a vztah mezi USD/JPY je na čísle 112,82.

Dopolední indikace US futures na otevření trhů jsou v plusech, když DJIA je na +76 bodech a SP 500 je na +12 bodech.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *