US trhy dne 2.11.18 – úvod listopadu pozitivní

US trhy se i v dalším úvodním období listopadu nasměrovaly pozitivně, když index SP 500 si připsal třetí kladnou seanci poprvé po šesti týdnech, když na trzích působil opatrný optimismus z toho, že by se napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou mohlo v krátkodobém horizontu uvolnit.

Celý tento scénář byl ovlivněn setkáním prezidenta Trumpa a čínského prezidenta Xi, kteří se setkali k dlouhému hovoru o mnoha tématech s důrazem na obchod.

Nicméně obavy o tarifech nadále zůstávají největším investorským vlivem s tím, že lídři USA a Číny se mají znovu sejít později v listopadu za účelem vyřešit rozdíly, které brání dalšímu pokroku v obchodních vztazích. Hlavní ekonomický poradce Trumpa Kudlow se vyjádřil v CNBC, že nakonec mohou být tarify odstraněny a bude to především záležitost politických rozhovorů.

Hlavní US akciové indexy se tak propracovaly před závěrem obchodního týdne na tyto stavy:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na úrovni 25380 bodů s nárůstem o +1,06%.

Technologický index Nasdaq Composite si připsal hodnotu 7434 bodů s přírůstkem +1,75%.

Širší index SP 500 zavíral na hladině 2740 bodů, což byl nárůst o +1,06%.

Obchodování s velkými technologiemi FAANG bylo tentokrát spíše kladné, když Facebook skončil neutrálně, Amazon.com +4,23%, Netflix +5,17%, Alphabet -0,42%, Apple +0,8%.

Podle ekonomického kalendáře jsou dnes na programu makroukazatele typu počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru Nonfarm Payrolls s číslem 193 tis., celková nezaměstnanost za říjen se čeká na úrovni 3,7%, obchodní bilance s deficitem -53,5 mld. USD, tovární objednávky s oček. 0,5% a US Baker Hughes Rig Count o počtu ropných zařízení v provozu.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na kurz 63,47 USD za barel a Brent stojí 72,71 USD za barel. Zlato na COMEX má cenu 1236 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1435 a vztah USD/JPY je na čísle 112,90.

Indikace US futures na hlavní indexy je plusová, když DJIA je +232 bodů a SP 500 je +22,15 bodů.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *