US trhy dne 6.11.18 – smíšené obchodování, Nasdaq klesl

US akciové indexy se včera pohybovaly ve smíšených polohách během úvodního obchodního dne tohoto týdne na Wall Street, když technologický sektor byl tím, který způsobil zaostávání indexu Nasdaq Composite za ostatními hlavními indexy DJIA a SP 500.

Celý scénář seance byl již pod vlivem hlavních událostí, které ovlivňují či budou mít hlavní vliv na následující dny obchodování.

Jedná se o dnešní podzimní volební klání, když je očekáváno, že Demokraté převezmou kontrolu nad Kongresem a Republikáni by si měli udržet převahu v Senátu.

Dále se jedná o středeční začátek dvoudenního meetingu FOMC FED s tím, že ve čtvrtek bude vydáno rozhodnutí o sazbách, ovšem v listopadu se nečeká jejich změna. Ta je zatím naplánována ještě na prosinec, kdy by se sazby měly dostat na hladinu o 0,25% vyšší. Nicméně čtvrteční výsledek FED může nabídnout čerstvý pohled pro investory a dalším pokračování měnové politiky a také dopad efektů obchodních půtek mezi USA a Čínou na domácí ekonomiku.

V pondělí vystoupil na obchodní výstavě expo v Shanghaji čínský prezident Xi Jinping a odmítl kritiku, že čínské obchodní praktiky jsou neférové.

Hlavní US akciové indexy se tak dostaly na následující stavy:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average zakončil na úrovni 25461 bodů, tj. +0,76%.

Technologický index Nasdaq Composite zkorigoval na 7328 bodů, resp. -0,38%.

Širší index SP 500 zavíral na hodnotě 2738 bodů, což znamenalo přírůstek bodového stavu o +0,56%.

Velké technologické firmy opět předvedly volatilní obchodování s tím, že Facebook byl          -1,1%, Amazon.com -2,27%, Netflix +2,05% a mateřská firma Google Alphabet -1,67%.

Dnešní makrodata obsahují Redbook,  index ekonomického optimismu IBD/TIPP, JOLTs  JobOpenings s očekáváním 7,10 mil.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na hranici 62,83 USD za barel a ropa Brent stojí 72,69 USD za barel. Zlato je na ceně 1234 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1414 a vztah měn USD/JPY je na hranici 113,27.

Indikace US futures postupně přecházejí do minusu, když DJIA je -13 bodů a SP 500 je -4,0 bodů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *