US trhy dne 8.11.2018 – indexy zabraly výše

US indexy a v nich obsažené akcie se včera dostaly do pozitivních teritorií a zaznamenaly solidní rally, která je odrazem výsledků voleb. Ty dopadly tak, že Demokraté mají kontrolu nad Kongresem a Republikáni obhájili či posílili své pozice v Senátu. Také přišla zpráva o tom, že generální prokurátor J. Sessions rezignoval na základě příkazu prezidenta.

Hlavní US akciové indexy se tudíž vyšplhaly na značně vyšší hodnoty, které jsou následující:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average posílil o +2,13% na úroveň 26180 bodů.

Technologicky laděný index Nasdaq Composite se navýšil na hladinu 7570 bodů, což byl posun o +2,64%.

Širší index SP 500 přidal +2,12% na hladinu 2813 bodů.

Středeční obchodování znamenalo pro DJIA a pro Nasdaq nejlepší jednodenní výkon od 16.10., zatímco pro SP 500 se jednalo o nejlepší výkon od 25.10. t.r.

Včera měl také tiskovou konferenci prezident Trump k výsledkům voleb, které označil jako „historické vítězství“ a varoval Demokraty před zahájením vyšetřování jeho administrativy. Prezident ovšem nechal otevřenou možnost, že bude spolupracovat s Demokraty na realizaci snížení daní střední vrstvy. Výsledky voleb zřejmě pozastavily další korporátní snížení daní, nicméně se diskutuje o tom, že výsledek je dobrý pro akcie a dluhopisy.

Dnes se investoři pravděpodobně budou soustředit na výsledek meetingu FOMC FED, kde sice není očekávána změna úrokových sazeb, ale čeká se na další indikace budoucích zvýšení sazeb po plánovaném prosincovém navýšení na konci t.r. a v roce 2019.

Makrodata budou mít dnes položky úvodní požadavky v nezaměstnanosti s očekáváním 214 tis., dále zásoby plynu s možným číslem 58 mld. a večer ve 20 hod. SEČ to bude výstup ze zasedání FOMC FED. Sazby FED Funds by měly zůstat na úrovni 2,25%.

Pokud se podíváme na situaci na komoditních trzích, vidíme posilování cen ropy. Konkrétně ropa WTI na NYMEX stojí 62,06 USD za barel (+0,80%) a ropa Brent se obchoduje za 72,54 USD za barel (+0,72%). Zlato na COMEX má cenu 1224 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1440 a vztah mezi USD/JPY je na čísle 113,72.

Indikace US futures jsou v úvodní fázi, když DJIA je +4 body a SP 500 je -1,50 bodů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *