Projekt Nezadluzujmese.cz vám peníze určitě nevydělá

Podvody prostřednictvím projektů, kde autoři slibují zasílání investičních tipů, jsou velmi časté. Dnes jsme se zaměřili na další pochybný projekt, který se v poslední době šíří českým internetem nazvaný Nezadlužujme se! Ten je prý spolufinancován evropským fondem a jako první garantuje svým klientům výnos. Netřeba samozřejmě dodávat, že zmínky o financování od EU jsou liché a uvedené kontaktní osoby jsou fiktivní.

S binárními opcemi jsou stále častěji spojovány různé podvodné projekty (OptioNavigator, Free Diamond App, Nebuďme líní atd.). Ačkoliv vznikají nezávisle na sobě, v mnoha ohledech jsou si až nápadně podobné. Obvykle slibují vysoké zisky, nepřipouštějí téměř žádné riziko a přesvědčují čtenáře, že není nutné rozumět binárním opcím. Všechny body splňuje mimochodem i projekt Nezadlužujme se.

Proč projektu Nezadluzujmese.cz nevěřit?

Důvodů, proč se stavět k tomuto projektu skepticky, je hned několik. Už samotný web, který navzdory svému širokému obsahu neposkytuje potřebné informace, vzbuzuje podezření.  Žádné obchodní podmínky, žádný náznak použité strategie a k tomu všemu velmi úsměvný argument na absenci referencí.

Důkazem, že se jedná o stránky plné smyšlených informací, je i celý vedoucí tým. Pan Karel Ostrožlík, Karel Novák, Vladimír Aleš i paní Eva Voříšková jsou totiž fiktivní postavy. Fotografie, které na webu naleznete, jsou pouze převzaté z jiných internetových stránek. Fiktivní obchodníci a podnikatelé jsou téměř vždy součástí podobných projektů a často na jejich smyšleném životním příběhu stojí celý podvod (Miroslav Kadlec, Tomáš Stodola…).

Zakladatelem projektu je údajně Karel Ostrožlík, který má být mimochodem ředitelem provozující společnosti. Název této společnosti ale na webu nenajdete. Nikdo si tak nemůže ověřit, zda je společnost registrovaná u ČNB, což je pro investiční poradenství nezbytné. Uvést i smyšlený název společnosti by zkrátka bylo až příliš nápadné.

K tomu všemu si můžete dohledat, že evropský fond pro rozvoj, který má spolufinancovat projekt Nezadlužujme se, neexistuje.  Jinými slovy, žádný fond se takto nejmenuje a z existujících fondů žádný nedotuje žádný podobný projekt. Je ale pochopitelné, že pro naivní návštěvníky je každý fond evropské unie zárukou důvěryhodnosti, i když je třeba jen vymyšlený.

Binárních opcí se bát nemusíte…

Binární opce podvod nejsou. Pro svůj jednoduchý a srozumitelný princip ale přitahují pozornost podvodníků, kteří je zneužívají k přesvědčení nových obchodníků. Chcete-li pomocí binárních opcí skutečně vydělávat, musíte kromě peněz investovat i čas na důkladnou přípravu. Podobné nabídky investičních signálů nebo obchodních softwarů raději ignorujte. Jen tak můžete vytvořit odolnou a výnosnou obchodní strategii.

Více v příspěvku Jak začít obchodovat binární opce

2 comments

  1. Takových pochybných stránek je hodně. Lidi čtěte a hledejte, třeba já věřím tomu, kdo publikuje nějaké analýzy a píše články..

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *