Projekt Výdělek Peněz (vydelek-penez.com) slibuje tisíce eur z pohodlí domova

Web vydelek-penez.com láká své návštěvníky na možnost vydělávat tisíce eur z pohodlí domova i bez speciálních znalostí a předchozích zkušeností. Jako důkaz uvádí příběh 27letého muže z Prahy, jenž díky snadné metodě vydělal 3 tisíce eur za pouhý týden práce z domu. Netřeba říkat, že onen Martin Kozel je smyšlená osoba.

Článek na webu vydelek-penez.com je o Martinu Kozlovi, který zbohatl díky jednoduché strategii na binární opce. Smyslem binárních opcí je předpovídat, zda bude hodnota vybraného aktiva (např. zlata) v budoucnu (např. za 20 minut) vyšší nebo nižší, než je aktuální hodnota. Zmiňovaná obchodní strategie je na webu zveřejněná, takže ji může využít úplně každý.

5 důvodů, proč je výdělek-peněz.com podvod

Cizojazyčné verze: Podobné webové stránky s prakticky stejným příběhem najdete i v zahraničí. Projekt “Výdělek peněz” má hned několik jazykových verzí, které se liší jen doménou a uvedenými jmény. Můžete se setkat i s tím, že u jedné fotografie úspěšného obchodníka na různých webech autoři uvádějí odlišná jména – někdy je to Martin Kozel, jindy zase Edward Green.

Měnící se datum:
Na článek o Martinu Kozlovi jste mohli narazit už před dvěma lety. Aby článek vypadal aktuálně a tudíž i důvěryhodněji, použili autoři webu osvědčený trik. Datum, kdy měl být článek publikovaný, se každý den aktualizuje. S tím se ostatně můžete setkat i u dalších podvodů, které lákají k obchodování binárních opcí (Star-News5.com, StartUp365).

Neexistující obchodník: Česká verze podvodu píše o Martinu Kozlovi z Prahy. Jak už jsme zmínili výše, zahraniční verze uvádějí vždy někoho jiného.  Jednou je to Edward Green z Washingtonu, jindy Oliver Lee z Melbourne. Fotografie obchodníka jsou navíc stažené z různých fotobank. Úplně stejně je tomu i v případě údajné redaktorky Sáry Dudkové.

Starý podvod: Web se původně jmenoval Trade Journal Online a vypadal jako zpravodajský portál. Článek se ale nezměnil, akorát místo brokera 24Option dříve doporučoval obchodní program na binární opce OptioNavigator. Tento program se ovšem kvůli nízké úspěšnosti ukázal jako bezcenný software.

Trendová strategie: V propagačním videu na webu vydelek-penez.com představuje obchodník Martin Kozel strategii, díky které prý vydělává tisíce EUR týdně. Strategie je založena na vyhledávání trendů v grafech, což opravdu obchodníci dělají. Způsob, který Martin Kozel popisuje, je ale velmi zjednodušený a v praxi nefunguje. Pokud si myslíte opak, otestujte si strategii na demo účtu, který vám poskytne většina kvalitních brokerů. Sami pak budete moci posoudit, zda je strategie výdělečná či nikoliv.

3 comments

  1. nechápu, že lidi mohou být s prominutím tak hloupý. Chápu, že potřebují koruny a nejsnadnější cestou napíšou do vyhledáváče „práce z domova“ a hned na ně vyskočí tyhle reklamy, že automaticky vyplňují formuláře a platí vstupní poplatky..opravdu fakt nechápu

    1. člověk musí si nejdřív ověřit brokera než mu svěří důvěru a peníze, mála rada která mně stála celkem dost doporučuju dát si pozor a nenaletět Trade.com …

  2. Já před samotným obchodováním si projíždím majitele těch stránek a zda existují nějaké podpůrné fora a vyhledávám si různě podpory, chtěl jsem přes Finexo, ale když jsem četl jen negativní recenze, tak jsem dal od toho ruce dál a také nechápu lidi co se chytnout hned každýho článku, že se dá vydělat všechno rychle a z pohodlí domova

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *