S podvodníky z Obchodování pro nováčky peníze nezískáte

Stránka Obchodování pro nováčky láká své návštěvníky na obchodování binárních opcí s velkými zisky. Klíčem k úspěchu má být jednoduchá obchodní strategie, která nevyžaduje žádné speciální znalosti a je údajně vhodná pro každého. Nicméně není tomu tak a je to pouze další z řady podvodných projektů, které tahají z důvěřivých lidí peníze a sliby velkých zisků nenaplní.

5 důvodů, proč je „Obchodování pro nováčky“ podvod:

Nefunkční strategie: Projekt Obchodování pro nováčky propaguje jednoduchou obchodní strategii na binární opce, pomocí které prý mohou vydělávat i lidé bez znalostí a zkušeností. Strategie spočívá ve vyhledávání rostoucích a klesajících trendů. Pokud v grafu vidíte, že cena aktiva delší dobu roste/klesá, máte předpokládat, že se směr v brzké době nezmění a podle toho investovat. Problém je v tom, že trh a trendy se neustále mění, takže se takto jednoduchým pravidlem nemůžete řídit. Z jednoho pohledu na graf jen stěží správně určíte, jestli bude trend přetrvávat nebo dojde ke změně.

Reklama na brokera: Projekt Obchodování pro nováčky nepomůže začínajícím obchodníkům, jak by se z jeho názvu mohlo zdát. Autoři webu se pouze snaží přesvědčit čtenáře k obchodování u doporučovaných brokerů (IQ Option, EZTrader a Zoomtrader). Web najdete na více různých adresách (obchodovaniprozacatecniky.com nebo například vydelavatpenize.com) a každá z nich propaguje jiného brokera, ačkoliv jsou weby stejné.

Falešné recenze: Důvěryhodnost projektu má zvýšit několik recenzí, které autoři na web umístili. Na webu obchodovaniprozacatecniky.com jsou recenze od Jany Zadražilové, Martina Kosáka, Jakuba Tomana a Petra Malce. Ty stejné recenze najdete i na druhém webu (vydelavatpenize.com), ovšem u tří recenzí jsou napsaná jiná jména (Jana Dudek, Martin Bartoš, Tomáš Kosák). Recenze i jména si autoři jednoduše vymysleli. To ostatně potvrzuje i recenze Martina Bartoše, která je napsaná v ženském rodě.

Mezinárodní projekt: Webová stránka Obchodování pro nováčky je dostupná hned v několika cizojazyčných verzích. Zahraničních verzí je skutečně hodně a patří mezi ně například švédský web Handel för nybörjare, dánský Handel for nybegyndere nebo brazilská verze Bolsa para principiantes. Recenze na některých cizojazyčných verzích jsou stejné jako na českém webu, ale jména autorů recenzí jsou různá.

Další podvod zneužívající binární opce: Obchodování pro nováčky není žádný unikátní projekt. Existují stovky podvodných webů, které nabízejí obchodní programy nebo strategie na binární opce. Všechny lákají na jednoduchost a vysoké zisky, ale ve skutečnosti na nich nezbohatnete. V posledních dnech jste například mohli narazit na podvodné stránky Lukáš Brabec, StarUp365, Bezpečné Vydělávání nebo web jctrading.info.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *