Recenze brokerského webu: Cyrrus – solidní nabídka pro začínající obchodníky, ale neaktuální zpravodajství

V této sekci vám budeme přinášet recenze zajímavých brokerských webů, které obchodníkům poskytují komplexní služby. Nás zajímá, jak web působí na nově příchiozího zájemce o služby společnosti. Tedy především přehlednost webu, aktuálnost informací i penzum služeb, které je možné na daném webu využití.

Přehlednost

Internetové stránky společnosti Cyrrus jsou vyvedeny v oranžovo modré kombinaci barev. Uspořádání je poměrně tradiční – pod horní lištou s jednotlivými položkami je výrazný obsahový slajdr, na němž se formou záložek mění důležité informace. Na domovské stránce nechybí odkaz na zpravodajství, magazín a investiční tipy. Web působí poměrně přehledně, měli jsme trochu problém s navigací, že položky v horní liště je pro zobrazení sub-menu třeba rozkliknout, a pak se případně na domovskou stránku vrátit tlačítkem zpět.

Zpravodajství

Pro běžného návštěvníka není web Cyrrus optimálním informačním kanálem. Zpravodajství je dosti zastaralé. Tak například ve čtvrtek 23. března 2017 byly k zobrazení den staré zprávy. To není nic, čím by se měl brokerský portál chlubit. V sekci analýzy je poslední zveřejněná zpráva z 14. července 2016.

Služby

Kromě výše zmíněného zpravodajství a analýz zveřejňuje společnost Cyrrus magazín, v němž se jednotliví makléři dělí o své postřehy, investiční tipy (na webu jich je uvedeno celkem 5) a také rozsáhlý investiční výhled na rok 2017. Publikaci o téměř 200 stranách je možné dostat ve formě executive summary (za poskytnutí údajů), případně za cenu 499 Kč v digitální verzi, respektive 1299 Kč v tištěné verzi. Velmi dobře má společnost Cyrrus zpracovanou sekci Jak začít. Vedle úvodu do investování nechybí přehled investičních nástrojů, ani slovník investičních pojmů. Popis možnosti účastnit se webinářů a seminářů vypadá atraktivně, nicméně aktuální program zeje prázdnotou. Web obsahuje VIP sekci pro klienty Currus.

Obecné informace a kontaktní údaje

Webem se na několika místech prolíná možnost kontaktovat společnost – ta nabízí jak bezplatnou infolinku, tak možnost zpětného kontaktu a možnost dohodnout si schůzku na jedné ze čtyř tuzemských poboček (Praha, Brno, Ostrava, Zlín). Cyrrus má na svém webu zveřejněny všechny důležité dokumenty, informace o členství v asociacích i dohledu České národní banky, což jistě zvyšuje důvěryhodnost.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 2-

14 comments

 1. Toto je velmi zastaralé. Já oceňuji zejména publikační analytickou činnost. Třeba Bukov z Topfrx se dobře čte a jak se zdá tak to i vychází. Takovéto weby mně přijdou jako rychle napsané někde z karibiku, když došel rum a peníze.

 2. Hlavni cinnost Cyrrusu je nechat si platit za cokoli-pohyb nahoru i dolu. Za vlozene penize i kdyz se nevydelava. Muj postreh za 6 mes polatky cca 15 tis. Kc a muj majetek klesl-5 tis. Kc. Nedoporucuji investovat penize prostrednictvim Cyrrusu ,jen kdyby jste chteli prodelat anebo pri vyrazne konjunkture, ale ta uz asi jen tak nebude

 3. mám podobnou zkušenost. U Cyrrusu jsem zhruba tři roky. Nákupy si nechávám doporučovat pouze makléřem, aby se zabránilo tomu, že by někdo tvrdil, že si tituly vybírám sám. I při šlapající ekonomice jsem ve ztrátě zhruba 100.000,- investoval jsem 690.000,-. Vím, že není lehké si vybrat seriózní makléřskou firmu, bohužel Cyrrus nemohu doporučit, s velkou pravděpodobností Vás o peníze spíš připraví. Krom toho podobnou zkušenost má i můj kamarád, takže nebrat.

 4. Bohužel i moje zkušenost po 2,5 letech obchodování není nijak příznivá, investováno celkem 209 000,- a současný zůstatek 193 690,- Kč.

 5. Bohužel musím zanechat negativní komentář.
  Nelíbí se mi marketingové praktiky firmy Cyrrus. Dvouletý certifikát od Cyrrusu mi prodělal 9% investované částky. To je život, s tím se musí při rizikovějších investicích počítat. Dopálil mě ale email od paní makléřky Černé s informací, že návratnost investice byla pro mě 101% a ať investuji dál. Metodika výpočtu „návratnosti“ zřejmě obsahovala i poplatky, co měsíčně strhávají za vedení účtu. Tyto poplatky si mimochodem v průběhu platnosti certifikátu zvýšili způsobem, že celkový zisk by byl ve finále poloviční, i kdyby „certifikát vyšel“. Jsem prakticky laik, co se týče investování prostřednictvím makléřských firem, o poplatcích jsem se mohl a měl předem informovat. Nemůžu tvrdit, že informace o poplatcích zamlčují, ve smluvních podmínkách (malým písmem dole) jsou. Pravdou ale je, že při lovení nových klientů se jakékoliv zmínce o poplatcích umně vyhýbají a klienta nechávají v přesvědčení, že renta 15% vyplacená během dvou let trvání certifikátu znamená opravdu 15% (a ne 6%, jak tomu reálně bylo po zdanění a odečtení poplatků). Netroufám si tvrdit, zdali-je či není jednání společnosti CYRRUS nezákonné. Rozhodně je ale velice nemorální a potencielní klienty tímto varuji. Toliko moje zkušenost.

 6. Teď jsem zjistil, při přečtení posledního výpisu, že mi naúčtovali další poplatek přes 2.000Kč za „předčasné vystoupení ze strategie“. Certifikát měl platnost 2 roky, po dvou letech a jednom měsíci jsem se domohl zpět alespoň zbytku svých peněz a oni tomu říkají PŘEDČASNÉ vystoupení ze strategie? A samozřejmě nezmůžu nic. Probuďte mě někdo, nebo mi řekněte, že to celé je jeden velký špatný vtip.

 7. Dobrý den, mají dokonce tu drzost strhávat vám poplatky i za to ,že peníze u nich pouze leží a nemáte koupený žádný certifikát ani akcii, takže místo úročení zůstatku by vám vesele za nějaký čas vyčistili účet.

 8. Firma se snaží skrze poplatky přesunout peníze z účtu klienta na účet společnosti ,vůbec je nezajímá zisk klienta ,platíte dokonce i s toho ,že u ní máte jenom peníze na účtu .Rozhodně investování s touto společností nedoporučuji !!!

 9. Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze Cyrrus jsou obycejni podvodnici. Jde jim jen o to, abyste jim podepsali peclive napsanou smlouvou odkazujici na jejich ceniky poplatku. Nic vic od nich necekejte. Jak se chytnete, tak vas pomalu ale jiste zdimaji. Naprosto bezkrupolozni, nemoralni atd. Sice neprodavaji hrnce, ale jinak jasne znaky smejdu , pozor na ne!

 10. Nemohu než souhlasit s příspěvky výše. Cyrrus je pouze a jenom o tom, jak přendat vaše prostředky z vašeho účtu na účet Cyrrusu. Poplatky za naprosto všechno, nestacite se divit a máte účet na nule nebo dokonce v mínusu (za 40% p.a. samozřejmě ) a přitom vsem se vám tak akorát smějí do telefonu.

 11. Je to dost individuální, já třeba s cyrrusem investuju a jsem v plusu. Je potřeba si uvědomit, že každá investice je potenciálně riziková a člověk na ní může prodělat. Poplatky jsou sice o něco vyšší ale nabídka certifikátů od cyrrusu mi přijde zase daleko zajímavější, než nabídka konkurenčních společností.

 12. Osobně mám s Cyrrusem opačnou zkušenost než zdejší komentující. Ročně cca 6% v zisku, komunikace s firmou vždy na dobré úrovni, poplatky si samozřejmě účtují, ale z něčeho firma žít musí logicky musí.

 13. Připojuji se k negativním komentářům.Podle mě nemá tato firma co dělat mezi slušnými správci investic.Česká národní banka by měla sebrat licenci každé podobné firmě jako je cyrrus.Zabránilo by se tím záměrnému ožebračování důvěřivých lidí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *