US trhy dne 8.6.17 – mnoho impulsů ve čtvrtek

Americké trhy se dnes postupně blíží zahájení všech událostí, které jsou na čtvrtek naplánovány a nebude to zřejmě jednoduché reagovat na všechny indikace, informace apod.
Tzv. Super úterý totiž obsahuje mj. všeobecné Parlamentní volby v UK, výstup bývalého ředitele FBI Comeyho před Senátem zda neměl kontakt s Ruskem během prezidentnských voleb v USA a rovněž měnově politický meeting Evropské centrální banky v Estonsku.
Projev Comeyho je naplánován v Senátu na 10.a.m. E.T., tzn. v 16 hod. SEČ.
Indikace US futures se zatím projevují lehce plusově, když DJIA je +29 bodů a SP 500 je +2,50 bodů. Nasdaq 100 index je na +7,75 bodech.
ECB zveřejní své rozhodnutí o sazbách v 7,45 a.m. ET, tj. 13,45 hod. SEČ. Tisková konference prezidenta M. Draghiho se uskuteční v 8,30 a.m. ET, tj. 14,30 hod. SEČ. Centrální banka by neměla hýbat sazbami, ale má se za to, že bude downgradovat inflační výhled.
Z makrodat bude důležitý report úvodních požadavků v nezaměstnanosti Initial Claims, který se čeká s hodnotou 241 tis.
Britské volby mají za favorita dosavadní premiérku T. May, ovšem bude záležet zda Konzervativní strana může ještě navýšit svoji majoritu v Parlamentu. Volební místnosti se uzavřou v 10 hod. p.m. londýnského času.
Na komoditních trzích se mírně vzpamatovala ropa, když WTI na NYMEX roste na 46,09 USD za barel a ropa Brent je na ceně 48,50 USD za barel. Zlato se nachází na kurzu 1287 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1245 a vztah USD/JPY je na čísle 110,10.
Pokud by se mělo hodnotit, které události jsou rizikové, tak lze říci, že ECB meeting a UK volby jsou tohoto druhu a mohou vyprodukovat určité větší pohyby na trzích.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *