US trhy dne 14.6.17 odpo – čekání na signály FED

Další pokračování obchodních dnů se bude odvíjet v závislosti na tom, jakým způsobem se rozhodne centrální banka FED o úrokových sazbách. Nicméně pravděpodobnost zvýšení sazeb je celkem evidentní a po dnešním večeru by měla být na hranici 1,25% v případě overnight banking rate.
To naznačují postupně rostoucí do plusu i indikace US futures, protože blue chips index DJIA naznačuje nárůst o 41 bodů a SP 500 roste o 3,0 bodů.
Ekonomové jsou de facto téměř všichni souhlasni, že centrální banka FED bude dnes zvyšovat úrokové sazby a tak veškerá pozornost bude směřována na proslov šéfky J. Yellen a jejich kolegů na timing dalších procesů stanovení sazeb. Rozhodující bude také redukce rozvahy centrální banky a jaké signály budou vyslány při proslovu Yellen na TK. Konkrétně vyjádření centrální banky bude k dispozici ve 20 hod. SEČ s následnou TK šéfky FED ve 20,30 hod. SEĆ. Přitom je očekáváno, že předsedkyně bude tlačit na skepticismus na trhu, který požaduje další brzké zvyšování sazeb v tomto roce.
K dalším makrodatům bude patřit květnová inflace, tedy index spotřebitelských cen CPI a maloobchodní prodeje, tedy evidence výdajů amerických domácností na spotřebu. Následovat budou dubnová čísla o obchodních zásobách.
Pokud se týče vybraných akcií, zajímavosti přišly o firmě Tesla Inc. (TSLA), která se v premarketu obchoduje s nárůstem o 4,7% v návaznosti na udělení modelu X SUV ratingu 5 stars v rámci bezpečnosti a rovněž je třeba vzít v úvahu vyjádření miliardáře Rona Barona, který řekl, že akcie by mohla růst o 50% do roku 2018!
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYXMEX nachází na kurzu 46,03 USD za barel a ropa typu Brent stojí 48,36 USD za barel. Zlato na COMEX se nachází na ceně 1268 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na úrovni 1,1201 (mírné posílení dolaru) a vztah USD/JPY je na hranici 110,31.
Důležitý bude také report Energy Information Administration, který by měl potvrdit nárůst zásob ropy.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *