US trhy dne 16.6.17 odpo – mírné plusy na futures

Před pátečním otevřením se na Wall Street zatím vyskytují indikace US futures v kladných teritoriích, když DJIA je +16 bodů a SP 500 je v plusu 2,50 bodů. Nicméně klíčový technologický index je na cestě k týdenní ztrátě, neboť v týdnu velké technologické firmy dosti strádaly.
Rovněž při dnešním obchodování se může vyskytovat zvýšená volatilita během seance, neboť se bude vyskytovat na trhu fenomén quadruple witching day, což znamená simultánní vypršení splatnosti futures na akciové indexy a jednotlivé akcie a rovněž opcí na akcie a indexy.
Páteční makrodata budou obsahovat podle ekonomického kalendáře tyto položky: výstavba nových domů s očekáváním 1,223 mil., s tím spojená stavební povolení, poté Atlanta FED Business Inflation Expectations a spotřebitelská důvěra s předpokladem 97,1 bodů.
V týdnu proběhl meeting FOMC FED s tím, že byla zvýšena krátkodobá úroková sazba na 1,25% s tím, že FED se vyjádřil přísněji k dalšímu stimulačnímu programu a indikacím, že další vyšší sazba bude na programu FED. Rovněž FED se nevěnoval nedávným slabším datům a tedy oslabení ekonomiky. Tyto dva faktory společně s dalšími poklesy v technologickém sektoru vytváří averzi k riziku mezi akciovými investory. Přísnější politika centrálních bank totiž nebude jen od FED, ale také Bank of England či ECB.
Na trhu a ve Financial Times se objevila zpráva, že Google vlastněný Alphabetem by mohl být pokutován Evropskou komisí v objemu 1 mld. EUR kvůli obvinění za zneužívání pozice na trhu vyhledávání.
Bez dnešního obchodního dne zatím indexy z týdenního pohledu vypadají výkonnostně takto: DJIA +0,4%, SP 500 je na neutrální úrovni a Nasdaq Composite klesl o -0,7%.
Na komoditních trzích se mírně vzpamatovala ropa, když WTI na NYMEX stojí 44,70 USD za barel (+0,5%) a ropa typu Brent má cenu 47,34 USD za barel (+0,90%). Zlato na COMEX přidalo 4 USD a obchoduje se za 1258,50 USD za trojskou unci.
Na forexu jsou měnový pár EUR/USD na hodnotě 1,1177 a vztah USD/JPY má číslo 111,26.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *