US trhy dne 19.6.17 odpo – indikace DJIA v rekordu

Americké trhy v úvodu nového týdne jsou nasazeny do plusových teritorií, když indikace US futures v případě DJIA se jeví v dosažení nového rekordního stavu. Další dva indexy jsou zatím také v plusech.
Stejně tak se jeví zajímavý obrat v technologických akciích, které po některých výprodejích vykazují přitažlivé hodnoty investorského zájmu. Zvláště v případě velkých large caps. Navíc tento pohled lze vysledovat napříč globálními akciemi, tzn. i v Asii a Evropě.
Konkrétní hodnoty indikací US futures tedy sledující pozitivní linku a blue chips index Dow Jones Industrial Average je na +62 bodech a index SP 500 je +6,0 bodů. Technologický index Nasdaq 100 na futures posiluje o 0,7%.
Zatímco indikace US futures nejsou vždy tedy správnými informačními potvrzovacími zdroji tržních pohybů, je jasné, že index blue chips index DJIA otevře nad stávajícím rekordem, který byl stanoven v pátek na úrovni 21384,28 bodů a jednalo se o 21. rekord v roce 2017.
Stejně tak tech akcie jsou dnes mírně v premarketu v plusu, když Apple a Amazon.com přidávají cca 1%.
Pokud se týče makrodat, nejsou dle ekonomického kalendáře na programu žádné položky. Z reprezentantů FED vystoupí s projevy W. Dudley a Ch. Evans.
Aktivní mezi akciemi blue chips může být dnes Boeing (BA), když výrobce letadel podepsal MoU (memorandum o porozumění) s BOC Aviation na dodávku 10 letadel 737 MAX 10 na pařížské Air Show.
Akcie Yahoo! změnily název společnosti na Altaba (když kompletně prodaly provozní business do rukou Verizon Comm.) s novým tickerem „AABA“.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX obchoduje na kurzu 44,85 USD za barel a ropa typu Brent stojí 47,50 USD za barel. Zlato klesá o 4 USD na kurz 1252,50 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1205 a vztah USD/JPY je na čísle 110,99.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *