New York, USA

US trhy dne 20.6.17 – indexy v plusu, ropa klesá

Na amerických trzích to vypadá jako by se částečně opakovala situace ze včerejšího dne, kdy indexy nastoupily cestu vzestupnou a zakončenou novými rekordy.
Nicméně do začátku obchodního dne je ještě dosti času a uvidíme jak se trhy vyrovnají s nastalou situací.
Zejména bude důležité jak se budou vyvíjet technologické akcie a zda budou pokračovat v obratu z nedávného výprodeje. Zejména se jedná o pětici velkých technologických firem se zkratkou „FAANG“, což znamená Facebook (dnes 0,2%), Apple (0,6%), Amazon.com (0,4%), Netflix (0,3%) a matka Google Alphabet 0,4%.
Indikace US futures se tak zatím dostávají do menšího plusu, když DJIA je +11 bodů a SP 500 je +0,50 bodů, což není nijak pevný základ pro začátek či průběh obchodování ve výraznějším pozitivním duchu.
Z hlediska politiky US centrální banky FED jsou na trzích určité obavy z toho, že pokud FED přistoupí k vyšším sazbám při svých jednáních FOMC FED, může to přivést investory k realizaci pozic ve více defenzivních sektorech za účelem diverzifikace rizika.
Vystoupení reprezentantů FED bylo také se zájmem sledováno za účelem získání informací o dalším postupu centrální banky ve zvyšování sazeb. Stejně tak projev mluvčího Kongresu P. Ryana na téma daňové reformy bude v 12,45 ET interesantním tématem.
Vůbec i další zástupci FED jsou aktivní dnes na různých fórech, když např. prezident Boston FED Rosengren bude hovořit v Amsterdamu a stejně tak i další zástupci centrální banky. Informace o běžném účtu obchodní bilance za 1.Q. je jedním z mála makrodat dnešního obchodního dne (v 8,30 ET.).
Na komoditních trzích se ropa opět dostala pod prodejní tlak a WTI je na NYMEX na kurzu 43,42 USD za barel a ropa Brent stojí 46,14 USD za barel (oba druhy klesají o cca -1,7%). Zlato je na ceně 1246,80 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1152 a vztah USD/JPY je na čísle 111,57.
Indikace US futures se nacházejí nyní na těchto stavech: DJIA +8 bodů a SP 500 je neutrální.

One comment

  1. Ropa, to byla kdysi celkem zajímavá skoro jistota toho že poptávka poroste ale ty doby jsou myslím pryč.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *