US trhy dne 20.6.17 – závěr znovu v rekordu

Americké akciové trhy vlétly do úvodního dne týdne s pozitivní seancí a zaznamenaly další rekordní posuny u indexů DJIA a SP 500, index Nasdaq Composite je pouze na dohled rekordu.
Akcie rostly především zásluhou obratu technologických akcií, jejichž nedávný pokles se nyní vrací spíše nahoru a vede investory k tomu, že mohou využívat stlačených cen k dobrému zaujetí pozice a realizovat určitý výhodný okamžik sektoru.
Mezi rostoucí tituly patřily Apple +2,9%, Facebook +1,5%, Amazon.com +0,8%, takže znovu přišly rekordní indexové stavy jak mezidenní, tak i závěrečné.
Hlavní US akciové indexy tudíž zastavily běh na těchto stavech: blue chips index Dow Jones Indusstrial Average posílil o 0,7% na 21528 bodů a od začátku roku je v plusu 8,9%. Další rekordní stav přišel u širšího benchmarku indexu SP 500 s růstem o 0,8% na 2453 bodů. Tento index je tak od začátku roku silnější o 9,6%. Mezidenní stav byl ještě o píď lepší.
Jediný index, který se přiblížil k rekordu, ale nedosáhl na něj, byl Nasdaq Composite s růstem 1,4%, což reprezentuje nejvyšší jednodenní růst hodnoty i procenta od 7. listopadu 2016. Jeho stav 6239 bodů je pouze 80 bodů pod maximem z 8. června t.r.
Na druhé straně je třeba upozornit (a již se to na trzích děje), že valuace (ocenění) indexů a titulů vyvolává obavy z možnosti objektivní korekce trhů a to minimálně v řádu 5-10% v řádu týdnů.
Pohyb v technologiích vyvolala rovněž schůzka prezidenta Trumpa s CEO Amazonu Bezosem, šéfem Apple Cookem a Microsoftu Nadellou. Setkali se v Bílém domě a diskutovali udpate federálního počátačového systému a prevenci kyberataků.
Pokud se týče dnešních makrodat, dle ekonomického kalendáře budou hlášena data Redbook, dále běžný účet platební bilance s očekávaným deficitem -122,1 mld. USD a vystoupí několik reprezentantů FED.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX obchoduje za 44,32 USD za barel a ropa typu Brent stojí 47,03 USD za barel. Zlato má cenu na COMEX 1247,60 USD za trojskou unci.
Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1147 a vztah USD/JPY je na čísle 111,60.
Indikace US futures zatím v plusech, když DJIA je +23 bodů a SP 500 +1,75 bodů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *