US trhy dne 12.7.17 odpo – trhy čekají na FED

Americké trhy při zahájení obchodní fáze středečního burzovního dne by si mohly zřejmě uvědomit zásadu prorůstové strategie, kterou prosazuje svými zatím neuskutečněnými reformami prezident Trump a naznačit jak by to mohlo vypadat v případě akceptace tohoto scénáře.
Konkrétní indikace US futures na hlavní indexy by mohly k tomu přimět, neboť u DJIA je futures v plusu 80 bodů a SP 500 +8,25 bodů.
Samozřejmým faktem je dnes investorské očekávání dvojnásobného vystoupení šéfky FED J. Yellen a její případné náznaky dalšího pokračování měnové politiky a utváření úrokových sazeb. Dále je třeba brát v úvahu i poslední politické drama ovlivňující reputaci prezidenta Trumpa.
Pokud se týče makroukazatelů podle ekonomického kalendáře, je třeba vzít v úvahu položky aplikace nových hypoték dle MBA, Atlanta FED Business Inflation Expectations a zásoby ropy.
Politické napětí způsobené případem Trump Jr. a jeho ruskými vztahy má jasný vliv na greenback (dolar) a jeho vztah o ostatním měnám. Na forexu tak měnový pár EUR/USD je na hranici 1,1458 a vztah USD/JPY je na hranici 113,35. WSJ Dollar Index je na úrovni 88,03.
Trhy mohou v případě centrální banky Federal Reserve (FED) očekávat začátek přizpůsobení bilanční rozvahy na jejím meetingu FOMC FED dne 30.9. t.r. a stejně tak do konce roku ještě zvýšení úrokových sazeb ze stávající úrovně 1,25%.
Na konci tohoto týdne začnou zveřejňovat své hospodářské výsledky firmy z indexu SP 500 a začne to konkrétně bankovní sektor. Podle očekávání Bloomberg budou zisky firem za 2.Q. t.r. růst tempem průměrně o 7,4% a bude to již 4. čtvrtletí za sebou. Růst je to docela pěkný, ovšem ve srovnání s předchozím kvartálem s nárůstem 14% se jedná o cca poloviční tempo. Předpoklady hovoří o tom, že pomaleji výdělky firem porostou ve všech sektorech vyjma poskytovatelů telefonních služeb a zboží denní spotřeby. U finančního sektoru (banky a pojišťovny) se čeká na posílení zisků o 7,4%, tedy obdobně jako u celého indexu.
Na komoditních trzích se ropa dostala do určitého pohybu a konkrétně WTI na NYMEY je na kurzu 45,74 USD za barel a ropa typu Brent stojí 48,16 USD za barel (oba druhy ropy posílení o cca 1,4-1,5%). Zlato stojí na COMEX 1217 USD za trojskou unci.
Večer v 20 hod. SEČ ještě múžeme očekávat report 12 regionálních center FED o ekonomické aktivitě v podobě Béžové knihy.
Evropské trhy se nacházejí v plusu kolem 1% (např. Stoxx Europe 600 +0,93% a FTSE 100 +0,92%.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *