US trhy dne 12.7.17 – závěr obchodování neutrální

Na amerických trzích se v úterý vyskytoval poměrně rušivý moment, kterým bylo zveřejnění emailů syna prezidenta Trumpa, které se týkaly meetingu v červnu 2016, kde byla diskutována záležitost inkriminovaných informací o H. Clinton jako součást ruské vládní podpory kandidatury Trumpa na prezidenta USA.
Publicista Rob Goldstone jasně ukázal, že syn Trumpa sdělil ruské vládě informace, které se týkaly kandidatury H. Clinton.
Tato závažná politická událost samozřejmě nejprve měla vliv na obchodování, když např. DJIA byl v minusu 120 bodů a další indexy také obchodovaly v červených číslech.
Později se ukázalo, že současný akciový trh vykazuje poměrně vydatnou rezistenci vůči negativním zprávám a všechny tři indexy se vrátily do neutrálních pásem v závěru obchodování.
Hlavní US akciové indexy tak skončily obchodní den takto: blue chips index Dow Jones Industrial Average zavíral na hodnotě 21409 bodů, technologický index Nasdaq Composite rostl o 0,3% na 6193 bodů a širší index SP 500 končil na 2425 bodech.
Deficit indexů se také podařilo stáhnout díky zprávám, že Senát posunul dále svoji letní přestávku do třetího týdne srpna t.r., a dal tak zákonodárcům více času na práci na klíčových legislativních materiálech, např. zákonu o zdravotní péči apod.
Některé pasáže tohoto zákona jsou nahlíženy jako zásadní pro další cestu k jiným klíčovým legislativním změnám, které jsou stěžejní pro prorůstovou agendu presidenta Trumpa.
Dnešní burzovní dění budou doprovázet makrodata ve složení aplikace nových hypoték dle MBA, Atlanta FED Business Inflation Expectations, zásoby ropy a dvakrát vystoupí šéfka FED J. Yellen, nejprve v 14,30 hod. SEČ a poté v 16 hod. SEČ v Kongresu s tématy měnové politiky centrální banky a úrokových sazeb.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX nachází na kurzu 45,87 USD za barel (+1,8%) a ropa typu Brent stojí 48,28 USD za barel (+1,6%). Zlato se pohybuje na ceně 1218 USD za trojskou unci.
Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,1458 a vztah USD/JPY je na čísle 113,47.
Indikace US futures vypadají takto: DJIA +12 bodů a SP 500 +0,75 bodů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *