New York, USA

US trhy dne 13.7.17 – DJIA v rekordu

Americké trhy na Wall Street ve středu čekaly na vystoupení šéfky FED J. Yellen, která poprvé vystoupila se svým pololetním měnově politickým přehledem aktivity centrální banky a jejich názorů před House Financial Services Committee.
Dnes bude následovat v 15,30 hod. SEČ druhá část jejího vystoupení a čeká se víceméně jen upřesnění názorů centrální banky na některé oblasti ekonomiky.
V prvním představení vyjádřila zásadní snahu centrální banky o normalizaci měnové politiky a byla optimistická ohledně stavu ekonomiky.
To bylo podstatné pro hlavní US akciové indexy, které nastoupaly následovně: blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na hodnotě 21532 bodů, což je nový rekord a to od 19. června t.r. Index také dosáhl nového intradenního maxima na hranici 21580 bodů. Dařilo se akciím DuPont, Microsoft, Home Depot a McDonald´s, které zaznamenaly zisky více než 1%.
Technologický index Nasdaq Composite posílil o 1,1% na 6261 bodů, což byl jeho čtvrtý ziskový den. Nakonec se i širší index SP 500 dostal výše o 0,7% na hladinu 2443 bodů, když všech 11 hlavních sektorů se obchodovalo výše. Nejlépe se dařilo technologiím, nemovitostem a materiálům.
Pokud se týče normalizace měnové politiky FED, lze uvést, že zvýšení úrokové sazby by neměl být velký impuls pro pohyb trhů, ale část normálního cyklu zdvihu sazeb. Funkční období šéfky FED Yellen končí v únoru 2018, tudíž zřejmě nebude nijak spěchat s velkými změnami např. sazeb.
Čtvrteční obchodování bude mít k dispozici i makrodata, zejména se jedná o úvodní požadavky v nezaměstnanosti Initial Claims s očekáváním 246 tis. a index výrobních cen PPI s předpokladem nulové změny. Večer ještě bude report o stavu státního rozpočtu.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX dostala na kurz 45,26 USD za barel (-0,5%) a Brent stojí 47,49 USD za barel (-0,5%). Zlato se dostalo na COMEX na cenu 1221,30 USD za trojskou unci.
Na forexu se drží poměrně silné EUR, když měnový pár EUR/USD je na hranici 1,1434 a vztah USD/JPY je na úrovni 113,10.
Indikace US futures zatím směřují do plusových čísel, když DJIA je +23 bodů a SP 500 +4,50 bodů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *