US trhy dne 21.7.17 – Nasdaq podesáté v plusu

Čtvrteční obchodní den se vyznačoval malými odchylkami hodnot indexů od neutrálních hodnot v závěru, když SP 500 a DJIA skončily v malých negativních číslech a Nasdaq Composite uzavřel na úrovni 6390 bodů, což je již podesáté v řadě za sebou a opět v rekordu. Jedná se o nejlepší kladnou řadu závěrů indexu od února 2015.

Konkrétní čísla hlavních akciových indexů tak vypadají takto:

blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na hodnotě 21611 bodů, tj. -0,1%. Nedařilo se zejména akciím Home Depot s poklesem o -4,1% v návaznosti na zprávy z trhu o prodeji aktiv firmy Sears Holding.
Technologický index Nasdaq Composite tedy skončil o 4,96 bodů výše na čísle 6390 bodů a to stačilo na nový rekordní zápis.
Širší index SP 500 poklesl v závěru pouze o 0,38 bodů na closingu 2473 bodů, když pokles byl zejména u materiálů a průmyslu.

Ekonomické zprávy byly celkem solidní a podporovaly tituly, nicméně několik bilancí hospodářských výsledků se vyloženě nepovedlo a nemělo pozitivní dopad na vývoj obchodování.

Ovšem samotný sentiment trhu zůstává pozitivní a investoři adekvátním způsobem reagují na umírněný ekonomický růst. Ovšem je třeba sledovat turbulence na politické scéně, která by mohla přinést riziko zvýšené volatility.

ECB při svém meetingu ponechala sazby beze změny, ovšem vystoupení prezidenta Draghiho bylo poněkud vágní ohledně budoucích nákupů aktiv a věnoval se také zpřísnění finančních podmínek vzhledem ke stávajícímu zhodnocování EUR.

Páteční obchodování nemá na programu takřka žádná makrodata, pouze to bude report Baker-Hughes Rig Count, tedy o počtu ropných zařízení v provozu.

Z hospodářských výsledků firem z indexu SP 500 za 2.Q. je možné zmínit např. firmy Honeywell, General Electric, Colgate-Palmolive, Schlumberger a další.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX obchoduje za kurz 46,73 USD za barel (-0,8%) a ropa Brent stojí 49,43 USD za barel. Zlato se obchoduje za 1253,20 USD za trojskou unci.

Na forexu je měnový pár EUR/USD na hranici 1,1643 a vztah USD/JPY je na čísle 111,81.

Indikace US futures zatím bez vypovídací schopnosti, když DJIA je -9 bodů a SP 500 +1,0 bod.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *