US trhy dne 28.7.17 – DJIA v rekordu

Na amerických trzích se obchodovalo v případě blue chips indexu DJIA opět rekordně s tím, že byl podpořen dobrými hospodářskými výsledky společností Verizon Communications a Boeing.

Hlavní US akciové indexy tak skončily následovně: blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na rekordu na hodnotě 21796 bodů, dále technologický index Nasdaq Composite skončil na čísle 6382 bodů, když dokázal stáhnout daleko větší ztrátu. Akcie Apple zatížily index poklesem o 1,9%.
Širší index SP 500 skončil rovněž takřka neutrálně na úrovni 2475 bodů, když klesaly technologie, zdravotní péče a průmysl. Zisky byly v telekomech, energiích, spotřebitelském sektoru.

Pokles v technologiích nastal i přes dobré HV firmy Facebook s nárůstem takřka 3% a firmy brzy dosáhne tržní kapitalizace 500 mld. USD. Akcie tento rok již posílila o 50%.

Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEX obchoduje za kurz 49 USD za barel a ropa typu Brent dosáhla kurzu 51,46 USD za barel. Zlato na COMEX dosáhlo ceny 1265,50 USD za trojskou unci.

Na forexu se měnový pár EUR/USD znovu dostal na hranici 1,1700 (posílení EUR) a USD/JPY je na hranici 111,09. WSJ Dollar Index je na čísle 86,39.

Pokud se týče pátečních makrodat, podle ekonomického kalendáře budou reportovány údaje HDP za 2.Q. s očekáváním 2,6%, dále náklady na zaměstnanost za 2.Q. s předpokladem 0,6%, následuje spotřebitelský sentiment za červenec s možným číslem 93,1 bodů a ukazatel Baker-Hughes Rig Count (počet ropných zařízení v provozu).

Indikace US futures zatím spíše směřují mírně do minusu, když DJIA je -20 bodů a SP 500 je -5,50 bodů.

Z dnešních hospodářských výsledků lze očekávat bilance firem AbbVie, Merck, Exxon Mobil, Chevron a další.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *