US trhy dne 31.7.17 – DJIA v novém rekordu

Americké trhy uzavřely obchodování před posledním dnem v měsíci ve smíšeném duchu, když blue chips index Dow Jones Industrial Average zaznamenal další rekordní posun, ovšem další dva indexy neměly sílu se dostat do kladného teritoria a zústaly zcela mírně v minusu. Může za to především společnost Amazon.com, která oproti očekávání vykázala zcela nedobré hospodářské výsledky a měla vliv na směr indexů.
Hlavní US akciové indexy tak zakončily týden následovně: DJIA vzrostl o 0,2% na rekordní hodnotu 21830 bodů, když se dařilo titulu Chevron (+1,9%) díky slušným HV, zatímco jeho rival Exxon Mobil klesl o 1,5% po neuspokojivých HV. Týdenní výkonnost indexu je +1,2%.
Technologický index Nasdaq Composite skončil na úrovni 6374 (-0,1%) a za týden šel dolů o -0,2%. Společnost Amazon.com (-2,5%) již v týdnu reportovala korporátní výsledky, které hodně zklamaly a vykázaly 77% propad v zisku za 2.Q. To dalo investorům příležitost zamyslet se nad tzv. „high flyers“ a ocenit jejich valuaci.
Index SP 500 oslabil o -0,1% na hodnotu 2472 bodů, když 8 z 11 hlavních sektorů skončilo v negativních teritoriích. Především to byl titul Altria Group, který korigoval o -9,5% a to poté co Food and Drug Administration (FDA) oznámil plán redukce obsahu nikotinu v cigaretách. Index za týden skončil kolem neutrálních hodnot. Pokud pohlédneme na delší horizont, index od začátku měsíce je výše o 2,1% a od začátku roku 2017 posílil o 10,4%.
Investorský sentiment byl také testován snahou nahradit tzv. Affordable Care Act (nebo známý Obamacare) a jednalo se také o určitou zkoušku pro prezidenta Trumpa vytvořit prorůstovou legislativu. Čas totiž pracuje proti administrativě Trumpa dokázat něco pro jejich voliče dle slibů ve volební kampani.
Pondělní obchodování budou doprovázat makrodata ve složení Chicago PMI s očekáváním 62,0 bodů, čekající prodeje domů s předpokladem 0,9%, dále Dallas FED Manufacturing má vykázat číslo 13,8 bodů.
Na komoditních trzích se ropa WTI snaží posilovat a obchoduje se za 49,92 USD za barel a ropa typu Brent stojí 52,63 USD za barel. Zlato na COMEX je na hladině 1273 USD za trojskou unci.
Na forexu se drží poměrně solidně společná evropské měna EUR a poměr EUR/USD je na čísle 1,1727. Měnový pár USD/JPY je na hodnotě 110,62. WSJ Dollar Index má cifru 86,17.
Indikace US futures na otevření trhů mají kladné hodnoty a DJIA je na +55 bodech a SP 500 je na +3 bodech.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *