US trhy dne 5.9.17 – po svátku zatím negativní naladění

Po včerejším neobchodním dni způsobeném svátkem Labor Day začne týden prvním obchodním dnem v úterý, ačkoliv se nedá očekávat, že by se stálí či noví investoři hrnuli na burzu. Důvodem je přetrvávající situace na trzích a geopolitické napětí na globálních trzích v důsledku testu vodíkové bomby Severní Koreji, kterým ohrožuje okolní státy a vstupuje do střetu zejména s USA.
Proto jsou indikace futures na asijských a evropských trzích na klesající úrovni a rovněž indikace US futures se pohybují v negativním teritoriu. Konkrétně indikace US futures na DJIA je -47 bodů a SP 500 -5,25 bodů.
Je třeba říci, že takovéto turbulence odrazují investory od vstupu do rizikovějších aktiv a vytvářejí averzi k riziku. Naopak z této situace těží aktiva označovaná safe haven (bezpečný přístav), kterými jsou zlato (stříbro), japonský jen a státní dluhopisy.
Při úterní seanci bude obchodování doprovázet jeden makroúdaj tovární objednávky s očekáváním -3,1% a samozřejmě se čeká na mezinárodní odpověď na akci izolované Severní Koreje.
Na komoditních trzích se ropa WTI na NYMEY pohybuje na kurzu 47,53 USD za barel a ropa typu Brent stojí 52,26 USD za barel. Zlato na COMEX posiluje a má cenu 1340,20 USD za trojskou unci. Stejně tak stoupá stříbro na hodnotu 17,960 USD za trojskou unci.
Na forexu se měnový pár EUR/USD pohybuje kolem hranice 1,19 a vztah USD/JPY je na hranici 109,39. WSJ Dollar Index je na čísle 85,56.
Na dluhopisových trzích se benchmarkové tituly realizují s těmito výnosy: US 10Y Bond nese výnos 2,144%, německý 10Y Bund má výnos 0,380% a japonský 10Y Bond je dokonce na záporném výnosu -0,002%.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *