Podvede vás při obchodování XTB?

Mnoho brokerských firem působí solidním dojmem a na první pohled dokáží přesvědčit, aby se s nimi lidé pustili do obchodování na burze. Při tomto v Čechách oblíbeném koníčku je ale třeba být ostražitý.

X-Trade Brokers (XTB) – podvádí své klienty?

Brokerská společnost XTB vznikla v roce 2002 v Polsku a postupně se se svými investičními službami rozšířila do velké části Evropy. Od roku 2007 působí také v České republice. Je regulována Českou národní bankou a až dosud patřila k nejoblíbenějším a nejdůvěryhodnějším společnostem.

Polský Orgán finančního dozoru (KNF) však nyní společnost XTB podezřívá z podvodů. Ty měly spočívat v tom, že při obchodování broker používal systém komplikující dosahování zisků klientů pomocí počítačových algoritmů ve chvíli, kdy samotná společnost XTB byla protistranou v daném obchodu. Dále KNF obvinila brokera z cíleného zpožďování klientských objednávek, což pocítili hlavně obchodníci vydělávající na drobných změnách kurzů měn apod. Podle některých polských médií byly dokonce předány podklady a informace o podvodném jednání státním orgánům.

X-Trade Brokers samozřejmě veškerá obvinění odmítá. Akcie této společnosti po zveřejnění zprávy na polských webech okamžitě spadly o více než 30 procent.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *