Hyundai Motor investuje čtvrt miliardy dolarů do firmy Grab

Soul 7. listopadu (ČTK) – Výrobce automobilů Hyundai Motor investuje 250 milionů dolarů (5,6 miliardy Kč) do asijské alternativní taxislužby Grab. Podle listu Financial Times (FT) je to největší externí technologická investice této jihokorejské automobilky, která má montážní závod i v České republice.
Společnost Hyundai uvedla, že v příštím roce pronajme řidičům služby Grab v Singapuru 200 elektromobilů.
„Nejen Hyundai, ale všichni globální výrobci automobilů zjišťují, že vytvářet tržby pouze z prodeje vozidel není udržitelnou a životaschopnou variantou,“ upozornila automobilka, která již v lednu do firmy Grab investovala 25 milionů dolarů.
Grab své služby poskytuje v Singapuru, Indonésii, Thajsku, Vietnamu, Barmě, Kambodži a na Filipínách. Do firmy již v letošním roce investovala řada podniků, včetně největší japonské automobilky Toyota Motor či softwarového gigantu Microsoft.
Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *