Britské regionální aerolinky Flybe jsou na prodej

Londýn 14. listopadu (ČTK) – Britské regionální aerolinky Flybe Group jsou na prodej a vedení podniku už jedná s potenciálními zájemci. Firma svůj krok dnes zdůvodnila tím, že se potýká s vyššími náklady na palivo, s nižší poptávkou a s dopady oslabení britské měny.
Společnost uvedla, že zevrubně zkoumá své možnosti a řeší problémy, kterým v současné době čelí celý letecký sektor. Velkou neznámou je pak odchod Británie z Evropské unie.
Jména potenciálních zájemců dopravce nezveřejnil, podle televize Sky je ale pravděpodobné, že to bude Stobart Group, majitel londýnského letiště Southend, jehož předchozí nabídku aerolinky letos odmítly.
Společnost v říjnu signalizovala, že kvůli slabší poptávce, vyšším cenám ropy a oslabení libry vykáže za letošní rok ztrátu 12 milionů liber (přes 358 milionů Kč). Varování poslalo její akcie dolů o 40 procent, za celý rok akcie ztrácejí kolem 60 procent.
Za šest měsíců do konce září firmě klesl zisk před zdaněním na 7,4 milionu liber z 16,1 milionu liber ve stejném období loni.
Flybe se snaží zlepšit situaci snižováním kapacity a zaměřením na své nejoblíbenější trasy. Ruší také stovky pracovních míst a odchází z nerentabilních lokalit.
Aerolinky Flybe provozují 78 letadel, vedle regionální přepravy létají také do evropských destinací včetně Prahy.
Akcie firmy v reakci na chystaný prodej dnes na burze v Londýně zpevnily až o 44 procent, později ale růst zmírnily asi na pět procent.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *