Škodu i Volkswagen v Indii povede Gurpratáp Bópáráj

Mladá Boleslav 20. listopadu (ČTK) – Indické výrobní závody Škody Auto a Volkswagenu budou mít od ledna společné vedení. Dosavadní výkonný ředitel Škoda Auto Private India Gurpratáp Bópáráj povede i společnost Volkswagen India Private. Dosavadní šéf VW India Private Andreas Lauermann se přesune na jinou pozici v koncernu Volkswagen. Další restrukturalizace společností koncernu Volkswagen v Indii je plánována na příští rok, v závislosti na schválení příslušnými úřady. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě.
Škoda je v projektu INDIA 2.0 odpovědná za modelovou ofenzívu celého koncernu Volkswagen na indickém trhu. První vůz by měla představit v roce 2020. Bude to SUV vyvinuté na platformě MQB-A0 IN určené výhradně pro místní trh. V další fázi projektu bude Škoda prověřovat možnosti exportu vozů vyráběných v Indii.
Od příštího roku předá koncern odpovědnost za realizaci INDIA 2.0 nově vytvořenému manažerskému týmu. Cílem je efektivnější využívání synergií a zavedení pružnějších schvalovacích procesů tak, aby bylo zajištěno rychlejší a flexibilnější rozhodování. Všechny koncernové značky budou nadále pokračovat ve svých aktivitách na indickém trhu se společnou strategií a pod vedením Bópáráje. V rámci změn se technický ředitel výroby projektu INDIA 2.0 Pavel Richter stane šéfem výroby v obou indických závodech.
„Indie je pro nás důležitým a atraktivním růstovým trhem. Náš cíl je jasný: do roku 2025 chceme v tomto vysoce konkurenčním prostředí dosáhnout společného tržního podílu značek Volkswagen a Škoda ve výši pět procent. Na bázi platformy MQB-A0-IN budeme od roku 2020 nabízet ty správné modely, abychom využili potenciál indického trhu,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škody Bernhard Maier.
Škoda Auto loni zvýšila odbyt v Indii ve srovnání s předchozím rokem o více než 30 procent na 17.100 vozů. Na indickém subkontinentu automobilka působí od roku 2001 a v současnosti nabízí v Indii čtyři modelové řady – Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq. Rapid se vyrábí v továrně v Púně, zatímco modely Octavia, Superb a Kodiaq firma vyrábí v Aurangábádu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *