O sportovní kanály Walt Disney má zájem také Amazon

New York 20. listopadu (ČTK) – Internetový prodejce Amazon patří k zájemcům o 22 regionálních sportovních kanálů společnosti Walt Disney. S odvoláním na informované zdroje to uvedla televize CNBC. Prodej kanálů byl podmínkou souhlasu amerických regulátorů s koupí filmových a televizních aktivit firmy 21st Century Fox americkým zábavním gigantem.
Dalšími zájemci prvního kola jsou společnosti Apollo Global Management, KKR  Co, Blackstone, Sinclair Broadcast Group a TEGNA. Výše nabídek ale známa není. Podle dřívějších zjištění agentury Reuters by cena těchto aktiv mohla dosáhnout 20 miliard dolarů (456 miliard Kč).
K nabízeným kanálům patří také Yes Network, který vlastní Fox spolu s baseballovým klubem New York Yankees. Sama firma Fox se do prvního kola nezapojila, podle zdrojů CNBC ale možná předloží nabídku ve druhém kole.
Amazon má ambici zabydlet se v segmentu placené televize a snaží se rozšířit nabídku své placené služby Prime. Už má právo vysílat 20 fotbalových zápasů anglické Premier League a drží také práva na americkou národní fotbalovou ligu a národní hokejovou ligu. Živé sportovní přenosy nabízí také Facebook a Twitter.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *