Akcie v USA táhl nahoru technologický a maloobchodní sektor

New York 21. listopadu (ČTK) – Americké akcie po dvou dnech těžkých výprodejů dnes posilovaly. Nahoru je táhl technologický, energetický a maloobchodní sektor. Ve čtvrtek USA slaví Den díkůvzdání a na burze se obchodovat nebude.
Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků ale nakonec skončil beze změny na 24.465,64 bodu. Širší index SP 500 stoupl o 0,3 procenta na 2649,93 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,92 procenta na 6972,25 bodu.
Akcie prodejce sportovního vybavení Foot Locker vzrostly v reakci na jeho příznivé kvartální výsledky o téměř 15 procent a pomohly k růstu také jiným maloobchodním firmám. Akcie Dick’s Sporting Goods a Hibbett Sports zpevnily o tři procenta a Nike o 1,5 procenta. Akcie oděvního řetězce Gap si připsaly 4,4 procenta, když firma ohlásila plán zavřít nevýdělečné kamenné obchody.
Tlak na technologické akcie na burze zjevně polevil, oborový index SP se zvýšil o 1,1 procenta. Příznivé čtvrtletní výsledky vytáhly akcie softwarové firmy Autodesk o 10,3 procenta. Akcie takzvané skupiny FAANG, kam patří Facebook, Apple, Amazon a Alphabet, stouply o 0,3 až 2,6 procenta. Netflix ale o 0,5 procenta oslabil.
S růstem cen ropy posílily akcie energetického sektoru, oborový index stoupl o 1,9 procenta.
Oživení akciového trhu vytváří tlak na dolar, který dnes oslabuje. Dalším faktorem hovořícím proti dolaru je optimismus, že EU a Itálie dospějí ke kompromisu, a s ním spojené posilování evropské společné měny. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 21:30 odepisoval 0,13 procenta na 96,7 bodu. Euro, které je největší složkou dolarového indexu, na americkou měnu přidávalo 0,15 procenta na 1,1387 USD, vůči jenu dolar zpevnil o 0,29 procenta na 113,1 JPY, proti libře stagnoval na 1,2778 USD.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *