Módní dům Chanel už nebude používat krokodýlí kůži ani kožešiny

Paříž/New York 4. prosince (ČTK) – Módní dům Chanel už nebude při výrobě svých kolekcí používat kůže z krokodýlů či jiných exotických plazů a z paryb. Krátce před dnešní módní přehlídkou v New Yorku to oznámil ředitel návrhářského oddělení luxusní značky Bruno Pavlovsky, informoval list Le Figaro. Gigant na poli luxusního zboží se chce vzdát také kožešin.
Chanel už nechce při výrobě svých šatů a dalších oděvních doplňků používat kůže z krokodýlů, ještěrek, hadů ani paryb, jako jsou žraloci či rejnoci. Oděvní značka se rozhodla těchto přírodních materiálů vzdát z etických důvodů. „Je stále obtížnější získávat exotické kůže…, které by odpovídaly našim etickým požadavkům,“ řekl Pavlovsky.
Z výrobků Chanelu zmizí podle něj i kožešiny, kterých přitom módní značka už v současnosti při výrobě svých kreací používá jen velmi málo.
Chanel se nyní podle Pavlovského zaměří na vývoj metod, které by zlepšily možnosti zpracování odpadních materiálů z živočišné výroby a potravinářského průmyslu. Vzniknout by měla nová generace „super luxusních“ výrobků.
Podle listu Le Figaro bude mít rozhodnutí známého módního domu přestat odebírat kůže exotických živočichů velký dopad na trh s luxusním zbožím. Přidat by se totiž mohly i další módní domy.
Oznámení Chanel učinil krátce před přehlídkou v New Yorku, která začne dnes večer místního času v Metropolitním muzeu umění.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *