Akcie Capgemini a Altran po oznámení akvizice silně rostou

Paříž 25. června (ČTK) – Akcie softwarové a konzultační společnosti Capgemini a jejího menšího konkurenta Altran dnes výrazně zpevňují. Reagují tak na oznámení, že Capgemini firmu Altran za 3,6 miliardy eur (92,1 miliardy Kč) převezme. Capgemini doufá, že se jí tak podaří lépe proniknout na rychle rostoucí trh inženýrských outsourcingových služeb a lépe odpovědět na poptávku od svých zákazníků, kteří mají zájem o pronájem inženýrských, ale i výzkumných a rozvojových týmů.

Akcie Capgemini na začátku obchodování zpevnily až o 5,9 procenta a dotkly se nejvyšší hodnoty od konce dubna. Akcie firmy Altran posílily až o 21,6 procenta, uvedla agentura Reuters.

„Není to bez rizika, nicméně to vytváří hodnotu,“ napsala společnost Invest Securities, která zároveň zlepšila doporučení akciím Capgemini na neutrální s předchozího prodávat. „Domníváme se, že dohoda má strategický smysl, pomůže Capgemini vydělat na digitální transformaci průmyslových společností,“ dodali analytici Credit Suisse.

K zákazníkům společnosti Capgemini patří firmy v mnoha odvětvích, od telekomunikací po letectví.

Capgemini v pondělí pozdě večer oznámila, že nabídne za jednu akcii firmy Altran 14 eur. Ve srovnání s pondělní závěrečnou cenou akcií to představuje prémii 22 procent. Capgemini také převezme čistý dluh Altranu, který činí 1,4 miliardy eur.

„Capgemini a Altran vytvoří lídra v inženýrství a ve výzkumu a vývoji – trhu, který v příštích letech bude expandovat o devět procent ročně,“ řekl generální ředitel Capgemini Paul Hermelin.

Dohoda by měla být dokončena ještě v letošním roce. Nabídka na odkup akcií bude zahájena, až spojení schválí regulační úřady.

Sloučená společnost bude mít roční příjmy kolem 17 miliard eur a přes 250.000 zaměstnanců. Capgemini od dohody očekává velké úspory. Do roku 2023 by spojení mělo zvýšit zisk na akcii o více než 25 procent.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *