Americký dolar díky zmírnění obchodního napětí posiluje

Londýn/New York 29. srpna (ČTK) – Americký dolar dnes na devizovém trhu posiluje, podporu čerpá ze zpráv o případném pokračování obchodních jednání mezi Washingtonem a Pekingem. Díky tomu se také zvyšují naděje na zmírnění obchodního napětí mezi oběma zeměmi, které jsou největšími ekonomikami světa.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:15 SELČ přidával 0,2 procenta na 98,43 bodu.

Euro k dolaru odepisovalo 0,2 procenta na 1,1056 USD, zatímco dolar k japonskému jenu vykazoval růst o 0,5 procenta na 106,49 JPY. Euro k jenu mělo k dobru skoro 0,3 procenta na 117,76 JPY.

Spojené státy a Čína jednají o konání dalšího kola rozhovorů o obchodní smlouvě, uvedl dnes čínský ministr obchodu. Případný pokrok v jednání bude podle něj záviset na tom, zda Washington bude schopen vytvořit příznivé podmínky. Vyjádřil také naději, že Spojené státy zruší dodatečná cla, která mají vstoupit v platnost 1. září.

Kurz dolaru téměř neovlivnila zpřesněná zpráva o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) USA za druhé čtvrtletí. Tempo růstu činilo dvě procenta proti původně hlášeným 2,1 procenta, výdaje spotřebitelů ale byly nejvyšší za čtyři a půl roku.

Pozornost se soustředí také na Británii, a to kvůli plánu premiéra Borise Johnsona přerušit zasedání parlamentu v týdnech krátce před plánovaným odchodem Spojeného království z Evropské unie. Tím se zvyšuje pravděpodobnost, že Británie opustí unii bez dohody.

Britská libra k dolaru večer ztrácela méně než 0,1 procenta na 1,2201 USD.

 

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *