Australská centrální banka snižuje úrokové sazby

Australská centrální banka v minulém týdnu přikročila ke snížení úrokových sazeb. Základní sazba přitom klesla na rekordně nízkou úroveň. Uvolnění monetární politiky reaguje především na snižující se tempo růstu australské ekonomiky.

Australská bankovní rada schválila pokles základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu na současných 0,75 procenta. Dle oficiálního prohlášení byl hlavním důvodem obava z určitého zvratu v růstu australské ekonomiky, která roste nejpomaleji za uplynulých deset let v důsledku celkového globálního ochlazení, poklesu tržeb na trhu rezidenčního bydlení a stále trvajícího obchodního konfliktu mezi USA a Čínou. Guvernér tamní centrální banky Phlip Lowe však ohledně budoucího vývoje zůstává optimistický a věří, že snížení úrokových sazeb, nová daňová politika a rozsáhlé vládní investice do infrastrukturních projektů podpoří dynamiku růstu australské ekonomiky.

V návaznosti na snížení úrokových sazeb se hodnota australského dolaru vůči americkému dolaru propadla o 0,75 procenta a měnový pár AUD/USD se obchodoval v poměru 0,6669 – tedy nejnižší hodnota za celý rok 2019.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *