Americké blue chips příští rok porostou, pokud se USA a Čína nakonec domluví

Americko-čínská obchodní válka snížila podle analytiků zisk na akcii o dvanáct dolarů. Z toho plyne, že její ukončení může americkým akciím výrazně pomoci.

Aktuální býčí nálada na amerických (ale i světových) akciových trzích nejspíše přetrvá i do příštího roku. Nicméně růst zisků firem bude podle analytika JP Morgan Dubravka Lakos-Bujase záviset především na vývoji americko-čínských jednáních o novém nastavení obchodních vztahů.

Ta mají na ceny akcií vliv už dnes. Dubravko Lakos-Bujas odhadl, že obchodní válka mezi USA a Čínou stála americké společnosti dvanáct dolarů, o které je zisk na akcii nižší, než by mohl být, kdyby se obchodní vztahy urovnaly. Tím pádem také utrpěla hodnota nejlepších pěti stovek titulů, jež jsou zahrnuty do burzovního indexu S&P 500.

Pokud se tedy podaří novou obchodní dohodu mezi USA a Čínou dotáhnout do úspěšného konce, mohl by průměrný zisk na akcii u amerických společností vzrůst až o deset procent během příštího roku. Podle analytika banky JP Morgan by se také příští rok výrazně mohla zmírnit volatilita ceny akcií na Wall Street. V tom by mohla sehrát svou pozitivní úlohu pokračující uvolněná měnová politika amerického Fedu.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *