Prodej aut v EU v únoru klesl, nejvíce v Německu

Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii v únoru klesl o 7,4 procenta na 957.052 vozů. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Za poklesem je více faktorů, včetně rozsáhlých daňových změn v některých členských státech EU, které posunuly část registrací ještě na loňský prosinec. Nejvýraznější pokles registruje Německo.

Vliv na útlum registrací aut v únoru mělo také oslabování globální ekonomiky a nejistota mezi spotřebiteli.

V Německu počet registrací klesl o 10,8 procenta, v Itálii o 8,8 procenta, ve Španělsku o šest procent a ve Francii o 2,7 procenta. V České republice odbyt v únoru meziročně klesl o 9,2 procenta na 17.377 vozů.

Jedničkou na evropském trhu zůstává německá skupina Volkswagen s podílem na trhu 25,1 procenta. Odbyt aut z této skupiny, do které patří také automobilka Škoda Auto, ale klesl meziročně o 5,3 procenta, z toho prodej Škody o 3,8 procenta. Odbyt skupiny PSA Group, která vyrábí například vozy Peugeot a Citroën, se snížil o 8,9 procenta, odbyt aut ze skupiny Renault pak o 14,3 procenta.

V loňském roce se prodej nových osobních aut v Evropské unii zvýšil o 1,2 procenta na 15,34 milionu vozů. Růst tak vykázal už šestým rokem za sebou.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *