Dodavatel softwaru eMan chce vstoupit na trh Start pražské burzy

Český dodavatel softwaru eMan začal tento měsíc s přípravou vstupu na trh Start pražské burzy. Chtěl by jej uskutečnit během první poloviny tohoto roku. Hodlá zde získat zhruba 40 milionů korun prodejem nových akcií. ČTK o tom informovala společnost Starteepo, která je poradcem při úpisu akcií.

Společnost eMan také nyní jedná s několika zájemci z řad strategických investorů, a nevylučuje tak ani možný prodej napřímo. Vedení firmy rovněž zvažuje spuštění programu zaměstnaneckých akcií, které by se na burze obchodovaly.

Na burze se vidíme do budoucna jako stabilní dividendový hráč. I ze současné koronavirové situace hodláme vyjít silnější, k čemuž již podnikáme řadu kroků. Primární úpis akcií na burze bude jeden z nich. Očekáváme od něj vyšší efektivitu řízení financí i určitou stabilizaci firmy po letech dynamického růstu,řekl ČTK ředitel společnosti eMan a jeden ze zakladatelů Jiří Horyna.

Jsem rád, že se i v této složité době pracuje intenzivně na transakcích pro kapitálový trh. Firmy, které využijí tohoto času pro přípravu, budou těmi prvními, které budou moci těžit z obnovené poptávky ze strany investorů. Pevně věřím, že IT sektor je právě tím, který má potenciál rychle nastoupit cestu k růstu,uvedl generální ředitel pražské burzy Petr Koblic.

Společnost eMan je českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb.

V roce 2018 odkoupili původní zakladatelé 60procentní podíl na společnosti od Jablotronu, který do společnosti vstoupil v roce 2016. Hodnota transakce se pohybovala v řádech vyšších desítek milionů korun. eMan tak nyní vlastní ze sta procent jeho zakladatelé, kteří zároveň zastávají pozice ve výkonném managementu. Firma dnes operuje nejen v Česku, ale i v Evropě a v Severní Americe. Tržby společnosti vzrostly v roce 2019 na 166 milionů korun.

Trh Start spustila Burza cenných papírů Praha v roce 2017. Start je trhem pro menší inovativní společnosti s hodnotou od velikosti 25 milionů Kč, které chtějí získat nový kapitál, případně jejichž majitelé chtějí částečně, nebo zcela z podnikání vystoupit.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *