Společnost Louis Dreyfus hlásí pokles zisku za loňský rok

Jedna z nejstarších společností obchodujících se zemědělskými komoditami ohlásila pokles čistého zisku o více než třetinu. Pandemie koronaviru se na výsledcích ještě nestihla projevit.

Původně francouzská rodinná společnost Louis Dreyfus, která nyní sídlí v Nizozemsku, ohlásila za loňský rok čistý zisk ve výši 230 milionů dolarů. O rok dříve přitom vydělala přibližně o 130 milionů více. Na poklesu zisku o více než třetinu se projevily obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou, ale také epidemie afrického moru prasat, která se šířila v Číně.

Loňský zisk obchodníka se zemědělskými komoditami je druhý nejnižší za uplynulou dekádu. Jen o necelých dvacet milionů zůstal nad výsledkem roku 2015, který je vůbec nejhorší za posledních deset let. „Loňský rok se ukázal jako jeden z nejobtížnějších za několik uplynulých let,“ uvedla Margarita Louis-Dreyfusová, ředitelka a většinová akcionářka společnosti.

Firma zároveň očekává, že dopady koronavirové pandemie na sobě teprve v plné síle pocítí. Klíčovým odbytištěm společnosti Louis Dreyfus je totiž Čína, která se teprve pomalu dostává zpět do běžného režimu. Není ale vůbec jisté, že čínský trh bude schopen vykompenzovat očekávaný propad obchodů se zemědělskými produkty v dalších zemích, kam se nákaza rozšířila.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *