Prodejci drahých kovů Golden Gate stouply letos tržby o 214 pct.

Společnost Golden Gate CZ prodala za první čtvrtletí roku investiční drahé kovy za 875 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst tržeb o 214 procent. Firma prodala 441,3 kg investičního zlata a 19,1 tuny stříbra a 12 kg platiny. Vypuknutí krize okolo covidu-19 způsobilo prudký růst poptávky po fyzickém zlatě a stříbře, řekl ČTK předseda představenstva společnosti Libor Brůna.

V březnu vzrostly velké jednorázové obchody nad milion korun trojnásobně. Denní tržby stouply o 400 procent a přiblížily se běžným týdenním prodejům. Nárůst poptávky po zlatých cihličkách a mincích byl tak silný, že některé slévárny a mincovny prodaly celé své zásoby v rekordním čase. Kvůli omezení výroby ve Švýcarsku se výrazně snížila nabídka,“ uvedl Brůna.

Koronavirovou pandemií byly podle něj zasaženy tři největší evropské slévárny ve Švýcarsku nacházející se v kantonech hraničících s Itálií. Ty musely pozastavit výrobu. Zavření hranic států prodloužilo dodací lhůty. Golden Gate kvůli nedostatku drahých kovů na trhu udělala dočasně taková opatření, aby klientům prodávala pouze takové množství kovů, které je schopna také reálně dodat.

Klientům prodáme jen kov, na který si opravdu sáhnou. Dočasně jsme tedy upravili podmínky nákupu. Naštěstí však odebíráme kovy ze tří různých světadílů, proto zvládáme poptávku v omezeném režimu pokrýt,podotkl Brůna.

Tržby za celou historii firmy aktuálně přesáhly deset miliard Kč a objem cílových částek komoditních účtů a spoření do drahých kovů u klientů překročil 23,5 miliardy Kč. Firma si tak udržuje pozici největšího prodejce drahých kovů na českém trhu.

Rekordní měla také rok 2019. Golden Gate CZ loni prodala investiční drahé kovy za 1,9 miliardy Kč, o 18 procent více než v roce 2018. Loni firma evidovala 157.017 plateb do spoření.

Golden Gate CZ má nyní více než 26.000 klientů, za devět let fungování prodala již sedm tun investičního zlata, 95 tun investičního stříbra a 89 kg platiny.

V současnosti se cena zlata pohybuje okolo 1700 dolarů za troyskou unci. Přestože v minulých dnech dosáhla osmiletých maxim, řada expertů předpokládá, že nadále poroste.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *