Po překonání viru nastupuje pátá generace

 

Qualcomm (NASDAQ: QCOM)

  • Hodnota akcií Qualcomm může růst až o 20 %, prostor pro růst otevřela Citigroup stanovením cílové ceny pro akcii na 100 USD. (FINVIZ.com)
  • Deutsche Bank změnila své doporučení z HOLD na BUY. (FINVIZ.com)
  • QCOM vyplácí dividendu 3,21 %. (FINVIZ.com)
  • Pandemie způsobila výrazný růst poptávky po umělé inteligenci a internet věcí, které jsou jedním z hlavních oborů QCOM.
  • V porovnání s lednem 2020 jsou akcie o 11,8 % pod svou běžnou hodnotou, čímž zde vniká prostor pro růst. (Themotleyfool.com)

Díky přechodu jednotlivců a zákazníků na 5G by akcie Qualcomm měly v příštích letech zaznamenat značný nárůst výnosů a zisků.

Tržby navzdory COVID-19 v posledním čtvrtletí vzrostly o 7 %. Výnosy kromě GAAP se také zvýšily, a to o 14 % na 0,88 USD na akcii.

Pravdou zůstává, že očekávání zvýšení zisku o 5,6 % nemusí na budoucí akcionáře vůbec zapůsobit. Investoři by ale neměli zapomenout, že loni společnost vyřešila soudní spory s Applem, které držely její akcie dlouho v pozadí. Dle očekávání analytiků bude růst zisku podpořen i rozšířením 5G. V příštím roce předpovídají zvýšení příjmů o 55,9 % a v následujících pěti letech o dalších 25,7 % ročně.

COVID-19 si zpomalil přijetí 5G, investoři ale stále mohou získat návratnost. Roční dividenda společnosti Qualcomm ve výši 2,60 USD na akcii přináší zhruba 3,3 %. Výplata je pravidelně zvyšována také od té doby, kdy společnost začala vyplácet dividendy v roce 2003.

Podle výzkumu a trhů se bude na trhu s čipovými sadami pohybovat složená roční míra růstu v letech 2020-2025 kolem 87,7 %. Bez ohledu na situaci konkurence by tak měla Qualcomm dosáhnout úspěchu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *