Portál Lusq začal nabízet byty jako investici

 Nový internetový portál Lusq začal nabízet byty jako investici. Do konce letošního roku nabídne prvních 100 nemovitostí ze čtyř krajů. V dalších letech plánuje expandovat do zbývajících regionů a zařadit také byty z přilehlých oblastí Německa, Rakouska a Polska. Uvedli to dnes zástupci společnosti.

Zájemce o investování si podle nich na webu vybere byt, zvolí způsob financování a okamžitě vidí, jaký výnos mu platforma garantuje. Byt je zpravidla po rekonstrukci a pronajatý.

Nový portál podle zástupců společnosti je schopný zajistit financování bytu až z 55 procent jeho ceny bankou, případně je možné nemovitost koupit plně ze svého. Byt je stoprocentně kupujícího a zaručuje mu pevný výnos, který se pohybuje od čtyř do devíti procent ročně, a to bez ohledu na obsazenost nebo platební morálku nájemníka. Služba v sobě zahrnuje kompletní servis, investor se o nic nestará.

„Online investoři umí své prostředky zhodnocovat přes Zonky, Fundlift nebo Revolut, ale přímá investice do bytů prostřednictvím internetové platformy dosud chyběla. Rozhodli jsme se proto převést natolik komplexní věc, jakým je proces získání investičního bytu, do jednoho kliku,“ uvedla projektová manažerka Viktorie Sládková. Příprava projektu podle ní trvala jeden rok. Jeho akcionáři jsou Jiří Paták, Tomáš Petřík a advokátní ář Arrows.

Domácí trh nájemného roste, v nájemních bytech žije podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) asi 22 procent Čechů. Jejich podíl by se měl do několika let přiblížit evropskému průměru 30 procent. V současné krizi je navíc investice do rezidenčních nemovitostí podle odborníků jedním z mála bezpečných způsobů uložení peněz. Ke konci minulého roku bylo v nemovitostních fondech uloženo přes 36 miliard korun. Odhaduje se navíc, že každý pátý byt je v současnosti kupován na investici.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *