connection, čip

Zájem o datová úložiště roste

Micron Technology (NASDAQ)

  • Jeden z předních výrobců paměťových čipů, Micron Technology (MU, Nasdaq), očekává letos růst cen komponent a na to navázaný profit. (barrons.com)
  • Tržby v běžném roce mají dle odhadů dosáhnout 5 miliard USD. (barrons.com)
  • Cena akcií se během posledního měsíce zvýšila o 12 %. (finviz.com)
  • Momentálně je cena na úrovni 51 USD, Morgan Stanley udává cílovou cenu 63 USD, což představuje nárůst o 23 %. (finviz.com)
  • Dividenda v roce 2019 činila 7 %. (finviz.com)

Pandemie koronaviru se negativně odrazila v mnoha odvětvích. Technologické firmy, které jsou schopny rychlé transformace a jiných růstových cest, se tomuto trendu z velké části vyhnuly. Naopak jim krize otevřela dveře k novým příležitostem. Strach z nákazy nutil lidi trávit velké množství jejich času doma, kde zůstali přilepení k online obsahu, ať už pracovně nebo ve volném čase.

Tento velký nápor na online vyvolal mimo jiné i zvýšené nároky na cloudová řešení, která umožnují lidem na dálku zpracovávat informace, vytvářet a provozovat klíčové aplikace a služby nebo spolupracovat s kolegy z celého světa. Poskytovatelé datových a cloudových řešení proto zvýšili svoje kapacity, aby mohli své služby poskytnout všem zájemcům o ně.

Vyhlídky akcií MU společnosti Micron Technology Inc. jsou nadějné. Poptávka výrobců osobních počítačů a operátorů datových center po paměťových čipech je teď velmi silná a Micron Technology z této situace těží. Roste totiž poptávka po vybavení do domácí kanceláře, kterou si mnoho lidí začalo během pandemie  doma zřizovat.

Společnost Micron je připravena reagovat na oživení poptávky po DRAM, která se odvíjí od pokroku v úpravách záloh zákazníků na cloudových, grafických a osobních počítačích. Kromě toho firma produkuje i NAND, které jsou ve velké míře využívány ve smartphonech a harddiscích.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *