stavba, developer, developerská firma

Skupině Metrostav stoupl zisk víc než dvojnásobně, tržby o pětinu

Stavební a developerské skupině Metrostav loni stoupl čistý zisk meziročně o 117 procent na 1,62 miliardy korun. Tržby skupiny vzrostly o 19,3 procenta na 41,8 miliardy korun. Na dnešní valné hromadě to řekl prezident skupiny František Kočí. Skupinu Metrostav tvoří 50 firem. Na výsledku se nejvíce podílela stavební firma Metrostav, na kterou připadají téměř dvě třetiny tržeb.

„Konsolidovaný hospodářský výsledek v pozitivním smyslu významně ovlivnil prodej administrativního komplexu Palmovka Open Park institucionálnímu investorovi, který provedla dceřiná společnost Metrostav Development. Velice dobré výsledky dceřiné společnosti Subterra a zakázky na zahraničních trzích, zejména v severských státech,“ sdělil ČTK mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Počet zaměstnanců celé skupiny ke konci loňského roku vzrostl zhruba o stovku na 4994. Mzdové náklady stouply o 14 procent na 5,93 miliardy korun. Hlavními akcionáři skupiny jsou společnosti DDM Group (51,34 procenta, DOAS SK (23,18 procenta) a DOAS CZ (17 procent). Za všemi třemi firmami stojí několik fyzických osob z ČR a Slovenska.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *