Radiokomunikace rozšířily datové centrum na Žižkově za 40 milionů

České Radiokomunikace (ČRa) investovaly do rozšíření svého největšího datového centra pod žižkovským vysílačem v Praze 40 milionů korun. Nový sál s kapacitou 156 serverových míst (racků), zvýšil celkovou kapacitu centra na 500 racků. Firma to uvedla ve sdělení pro tisk.

Stavba sálu trvala čtyři měsíce. Začala ještě před zavedením opatření kvůli pandemii covid-19. Nový sál bude v provozu od července. Je vybaven technologiemi s redundancí minimálně N+2 a stejně jako další sály jej lze spravovat a provádět údržbu za provozu bez dopadu na zákazníky.

Od roku 2010 je nový sál již sedmým v pořadí. Datová centra ČRa se neustále modernizují a firma do nich investuje každoročně řádově desítky milionů korun. Vedle velkých datových center v Praze na Žižkově a na Strahově, provozují Radiokomunikace také regionální centra v Pardubicích, Brně, Zlíně a v Ostravě.

Zákazníci, kteří mají větší množství technologií a upřednostňují soukromý prostor v rámci datového centra, mohou využít nabídku privátního datového sálu, které ČRa staví zákazníkům na míru. Takové služby využívá v Praze například společnost Livesport nebo doménové sdružení CZ.NIC a v Pardubicích společnost Kooperativa.

České Radiokomunikace se vedle vysílacích služeb zaměřují na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozují datová centra a disponují vlastní optickou páteřní sítí.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *