Skupina Miton investovala 15 milionů Kč do minority v Boataround

Tuzemská investiční skupina Miton získala za 15 milionů korun minoritní podíl v česko-slovenském internetovém zprostředkovateli pronájmu lodí Boataround. Firma letos plánuje realizovat pronájmy za půl miliardy korun. Investici využije pro další růst. Skupina Miton to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Investici oznamujeme ve chvíli, kdy se vyhledávání jachet zvýšilo meziročně o závratných 500 procent a v Česku je už téměř nemožné si do konce prázdninové sezony rezervovat loď. Nicméně s týmem Boataround.com jsme se dohodli již na konci minulého roku. A pak si říkali, že letos skoro jistě nikdo na dovolenou u moře nevyjede,“ uvedl partner Mitonu Milan Zemánek.

Zákazníci na Boataround.com najdou více než 14.000 lodí v 900 lokalitách na pěti kontinentech. Největší flotila na ně čeká v Chorvatsku, Řecku a Itálii. Z 26 jazykových mutací jsou zatím nejpopulárnější česká, slovenská a polská, ale nejrychlejší růst služba aktuálně zaznamenává v Německu a Rakousku.

Zakladatelé Boataround, Čech Pavel Přibiš a Slovenka Jana Escher, se seznámili díky práci pro ubytovací platformu Booking.com. Boataround zakládali s cílem vybudovat globální službu.

„Trh s pronájmy jachet je zralý na změnu. Působí zde ne úplně transparentní poskytovatelé, takže zákazník ve výsledku zaplatí víc, přičemž se často i spálí, pokud jde o servis. Proto stavíme Boataround.com hlavně na transparentnosti. Všechny fotky jachet jsou aktuální, některé jsme dokonce dojeli vyfotit až na místo. Garantujeme vrácení peněz v případě nespokojenosti zákazníka a díky přímé vazbě na pronajímatele a objemu dokážeme nabídnout nejlepší cenu,“ uvedl Přibiš.

Ze zahraničních lokací Češi tradičně nejčastěji rezervují plachetnice právě v Chorvatsku. Velký zájem je podle očekávání i o tuzemskou dovolenou. Všechny jachty na Lipnu jsou do konce sezóny rezervované, stejně tak jachty na Orlíku, Slapech, to samé platí i pro Baťův kanál.

Miton se za 20 let fungování podílel na budování třech desítek projektů. Jejich celková aktuální hodnota je deset miliard Kč. V současnosti do skupiny patří on-line supermarket Rohlík.cz, obchod s nábytkem Bonami nebo e-shop s módou Glami. V minulosti to byl například Slevomat, Heureka nebo Dáme jídlo.

Zdroj: ČTK

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *