PepsiCo má za čtvrtletí nižší zisk, ten však překonal očekávání

Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo ve druhém čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk téměř o 20 procent na 1,65 miliardy dolarů (zhruba 39 miliard Kč). Výsledek ale překonal očekávání analytiků a firma dnes uvedla, že omezení zavedená v reakci na šíření koronaviru zvýšila poptávku po některých potravinových produktech, například po chipsech Fritos a Cheetos.

Čtvrtletní zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek dosáhl 1,32 dolaru, zatímco čisté tržby se snížily asi o tři procenta na 15,95 miliardy dolarů. Analytici v průměru čekali zisk na akcii 1,25 dolaru při čistých tržbách 15,38 miliardy dolarů.

„Ačkoli jsme v důsledku pandemie covidu-19 čelili náročným podmínkám, naše podnikatelské aktivity si během čtvrtletí vedly relativně dobře,“ uvedl šéf podniku Ramon Laguarta. Upozornil, že navzdory uvolňování opatření proti šíření koronaviru zůstávají podnikatelské podmínky nejisté a přetrvává nejistota ohledně délky trvání a dopadů pandemie. Firma proto podle něj zatím nezveřejní celoroční výhled hospodaření.

Zdorj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *