Nezaměstnanost na Slovensku v červnu stoupla na 7,4 procenta

Míra nezaměstnanosti na Slovensku i v červnu pokračovala v růstu, který země zaznamenala zejména po propuknutí pandemie nemoci covid-19 dříve v tomto roce. Nezaměstnanost v zemi vystoupila v červnu na 7,4 procenta, byla tak nejvyšší za poslední více než tři roky. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, jež na Slovensku řídí úřady práce.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří by mohli okamžitě nastoupit do práce, v červnu na Slovensku se zhruba 5,5 milionu obyvatel vzrostl proti květnu o 5330 na 203.586 osob. Příliv nezaměstnaných do evidence úřadů práce se opět zmírnil.

V Česku, kde je dlouhodobě lepší situaci na trhu práce než na Slovensku, se míra nezaměstnanosti v červnu nepatrně zvýšila na 3,7 procenta.

Až do letošního dubna se nezaměstnanost v zemi pod Tatrami déle než rok držela kolem pětiprocentní hranice. Na nejnižší úrovni v novodobé historii země, a to 4,88 procenta, byla loni na jaře.

Slovenská vláda po propuknutí pandemie covidu-19 zavedla program podpory zaměstnavatelů s cílem udržet zaměstnanost, jehož trvání následně prodloužila. Po startu projektu na pobídkách ale vyplatila méně peněz, než původně předpokládala. Kabinet zatím nevyhověl požadavků zástupcům zaměstnavatelů na úpravu projektu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *