apple

Nakousnuté jablko nás opět pokouší

  • Apple (AAPL) dosahuje cílové ceny akcií na úrovni 450 USD (tipranks.com)
  • 23 z 25 dotázaných analytiků by akcie doporučilo koupit (tipranks.com)
  • analytik Merrill Lynch Wamsi Mohan take doporučuje BUY (tipranks.com)
  • Plánovaná dividenda AAPL je 3,28 % (finviz.com)
  • Tržby z prodeje iPhonů dosahovaly 26,42 miliardy USD, což je o 4 mld USD více, než bylo očekávání analytiků (yahoofinance.com)

Firma Apple překonala svými výsledky očekávání analytiků, její tržby se zvyšovaly ve všech kategoriích po celém světě. Podle agentury Reuters měli lidé, kteří v období karantény pracovali a studovali doma, o produkty a služby společnosti Apple zájem.

Zisk firmy byl 2,58 dolaru na akcii, přestože analytici dotazovaní agenturou FactSet předpokládali jen zisk 2,05 dolaru na akcii. Tržby měly podle odhadů analytiků dosáhnout 52,24 miliardy USD. Zahraniční tržby představovaly 60 % celkových tržeb. Tržby z prodeje iPhonů byly o čtyři miliardy USD vyšší než odhady, a to 26,42 miliardy USD. V průběhu fiskálního třetího čtvrtletí se začal prodávat levnější telefon iPhone SE. Segment služeb, do kterého patří třeba iCloud a Apple Music, navýšil tržby o 14,8 procenta.

Mimo jiné společnost oznámila, že správní rada schválila rozdělení akcií v poměru čtyři za jednu. Obchodování s novými akciemi bude spuštěno 31. srpna. Cena akcií firmy ve čtvrtek po oficiálním uzavření obchodování poprvé překonala 400 dolarů. Firma odmítá poskytnout výhled na letošní fiskální rok.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *