czk

Majitel Zásilkovny zdvojnásobil obrat na 918 milionů Kč

Skupina Packeta, která vlastní logistickou firmu Zásilkovna, zvýšila v pololetí obrat o 118 procent na 918 milionů Kč. Počet přepravených zásilek překonal hranici 14,5 milionu, meziročně se zdvojnásobil. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

V letošním roce očekává Packeta obrat 2,5 miliardy korun a 35 milionů přepravených zásilek. Počet výdejních míst v Česku by se měl zvýšit ze současných 3000 na 4000. V zahraničí by se měl jejich počet navýšit o 1000 na 2800.

„Za výrazným nárůstem obratu a množství přepravených zásilek stojí především stále rostoucí trh e-commerce, který navíc urychlila pandemie koronaviru, kdy stále více zákazníků přesouvá nákupy zboží na internet. To platí jak pro Českou republiku, tak pro všechny evropské trhy, kde působíme,“ uvedla zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Služba pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi se přiblížila dvěma milionům doručených zásilek. Do konce roku plánuje skupina spustit některé nové produkty a služby. Půjde například o unikátní projekt v oblasti automatických výdejních míst, zavedení doručení zásilek do kufru aut nebo další rozšíření služby Mezi námi.

Packeta také otevře další nová depa. Jejich celkový počet vzroste do konce roku 2020 na 26, z toho 14 bude v České republice, sedm na Slovensku, tři v Maďarsku a dvě v Rumunsku. Letos spustí Packeta také doručování zásilek do oblasti Středního východu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *