akcie

Debut osmnácti nově obchodovaných firem v rámci ChiNextu se vydařil

Technologický index šen-čenské burzy ChiNext přidal během pondělního obchodování dvě procenta. Především díky osmnácti nově zalistovaným technologickým společnostem. Rovněž obě čínské burzy v pondělí rostly.

Hvězdou technologického indexu ChiNext se stala společnost Contec Medical Systems, jejíž akcie jen během pondělí zpevnily o více než tisíc procent. Druhá na pomyslné pásce skončila společnost Ningbo KBE Electrical Technology s denní přírůstkem ceny jejích akcií ve výši 743 procent. I ten nejméně rostoucí titul z nově zalistované osmnáctky posílil o 43 procent.

Za nebývalým zájmem investorů o obdobu newyorského technologického trhu Nasdaq stojí reforma, která zjemnila byrokracii spojenou s uvedením akcií společnosti na burzu. Stejně tak došlo ke zmírnění obchodních omezení. Peking tak podle analytiků využívá stupňující se obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy a podniká kroky pro to, aby s dvě hlavní čínské burzy staly atraktivní pro čínské společnosti, které už jsou zalistovány na Wall Street.

Technologický segment ChiNext, který je součástí burzy v Šen-čenu, zahájil obchodování na konci října 2009. Do roku 2015 na něm bylo možné koupit či prodat akcie bezmála 500 firem, v současné době zde investoři najdou už více než 800 titulů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *