hp

Hewlett-Packard překonala tržbami očekávání. Akcie posilují o pět procent

Přestože zisk i tržby společnosti Hewlett-Packard ve druhém letošním čtvrtletí meziročně klesly, firma překonala očekávání trhu. V případě prodejů dokonce o jednu miliardu dolarů. Akcie na příznivé zprávy reagovaly pětiprocentním růstem.

Tržby HP meziročně poklesly o dvě procenta na 14,3 miliardy dolarů. Jenže tržní konsensus byl ještě o miliardu nižší. Zisk společnosti klesl z loňských 1,2 miliardy na 734 milionů. Ani to však není trhem vnímáno negativně. Společnosti HP totiž paradoxně pomohla sama koronavirová pandemie.

Prodeje počítačů byly skvělé. Staly se totiž nedílnou součástí našich životů. Vidíme trend, kdy dříve byly v domácnosti jeden až dva počítače, dnes už se to blíží spíše jednomu počítači na každého člena domácnosti. Počítače jsou totiž potřebné jak k práci, tak ke vzdělávání,“ uvedl výkonný ředitel HP Enrique Lores pro portál Marketwatch.com. Poptávka po počítačích prý navíc stále roste.

Vysvětlit se to dá tím, že se lidé možná připravují na příchod druhé vlny epidemie, a tak nechtějí být zaskočeni, pokud by byli nuceni zůstat v karanténě. Jarní krize ukázala, že bez počítače či jiného zařízení připojitelného k internetu, jsou lidé v karanténě značně hendikepováni a mnohem více ohroženi ztrátou zaměstnání a příjmů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *